Reacties vruv onze lezers Geachte redactie, Tot mijn plezier ontdekte ik in de laatste Cloclc van september 2003 de foto genomen in "het Zaaltje" van de toenmalige O.L. School te Callantsoog, waarop ik zelf ook nog net te zien ben. Schermerhorn en Gerda ten Boelcel en dan natuurlijk staand vooraan juffrouw List. Blijkbaar werd zij net toegesproken. Het was de hele dag feest, herinner ik mij en er werd getrakteerd op koek en limonade. De ouder commissie was ook aanwezig, want zittend achterin links, met wit overhemd, stropdas en donker haar, zie ik mijn oom Jaap van Scheijen, de vader van mijn nichtje Greet van Scheijen (nr. 26) en de oudste broer van mijn vader, Jan van Scheijen. Mijn foto stuur ik mee, misschien leuk voor jullie archief, want juf List staat er wel erg prominent op, zij was toch een begrip in Callantsoog. Zelfs mijn moeder, Guurtje Baken (*1924), had al handwerkles van haar en zij is daarna nog vele jaren op de school werkzaam geweest. Hopelijk hebben jullie wat aan mijn informatie! Met vriendelijke groet, De foto werd genomen op 12 mei 1959 tijdens de viering van het 25-jarig jubileum van juf frouw List. Ik zat toen in de le klas van de lagere school, vandaar dat wij als kleintjes dan ook vooraan zaten. De naam van nr. 50 is Aa(r)t Kruit. Nr. 54 is Roelof van der Weij, zoon van de toenmalige duinwachter Van der Weij en het jongere broertje van Jannie van der Weij (nr. 16). Nog een aanvulling, die we binnen kregen als reactie op de foto: nr. 49 moet zijn Corrie Schagen (i.p.v. Tonnie Schagen). Zelf ben ik ook nog in het bezit van een foto van die dag, waar ik nog net op sta (zie bijla ge). Blijkbaar heeft er op de 2e rij een ver schuiving van kinderen plaatsgevonden, want die rij ziet er op mijn foto iets anders uit dan op jullie foto. Links in de hoek is nog net zichtbaar nr. 48 van jullie foto, Richard Gerding, dan staande v.l.n.r. Leen Hoep, Jan Rietvink, Jeanette Daalder en zittend nog net zichtbaar (bij jullie nr. 50) Piet Bijpost (in die tijd was het trouwens Peter Bijpost). Dan vooraan zittend v.l.n.r. Eefke van Scheijen, Annie Oskam, Bert(je) Zuidscha(e)rwoude, Joke Korteland, Simone Boendermaker, Willie Diclc Bregman reageerde op de foto op blz. 37 van de Cloclc nr. 2 van dit jaar. Hij kon ons de namen vertellen van de mannen op de foto. Deze mannen vormden een hechte groep, die altijd bij elkaar èn bij hun machine bleven, en zo van klus naar klus gingen. De foto is gemaakt in 1923. Eefke (Groen)-van Scheijen v.r.n.l: C. Bregman, machinist; K. Snel, eigenaar; K. Breen, 'kafjood'; L. Bakker, bandensnijder; J. Breen, zakkendrager; J. Bakker, insteker. - 73.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 13