Otiturikkjeluiq VreemAtdMqeMreYk&ev deel 4 VOORWOORD. In 1931 werd een nieuwe gids uitgegeven. Aantal pagina's was 16 en de oplaag was 1000. Het drukken bij Trapman in Scha- gen kostte 35,00. Daarbij kwam ook nog de omslag in twee kleuren: 25,00. De toenmalig correspondent Koelemeij kreeg voortaan een vergoeding van 25,00 per jaar. Annie op 't Landt schonk in 1931 een beeld van een visserman. Het werd op 14 mei 1931 overgedragen aan de gemeente en op de 'rots' gezet. In 1932 waren in de verhuurlijst 22 woningen opgenomen. Het bestuur van de VW vroeg in 1932 aan de gemeente om de strandweg te laten verbeteren en van beton te maken. Gelukkig was de gemeente wijzer en bleef het bij een straatweg. De zwemvereniging 'Paal 13' verzocht de VW haar met geld te steunen. Daar ziet het bestuur vanaf. Liefhebberij moet je zelf betalen, vonden ze. Toch groeit later uit de zwemvereniging een reddingsbri gade. Er hadden in 1932 250 gasten voor lan gere tijd een huisje geboekt. Er kwamen 300 schriftelijke aanvragen binnen. 1932. Verschillende Duitse families brengen hun vakanties hier door. Een sneeuwbaleffect ontstaat hierdoor. Cal lantsoog is ontdekt! Jacob Vos Pzn. Op 8 en 9 september 1930 bestond de VW 223/2 jaar en werd er feest gevierd. Op de 'Buurt' waren er de volgende volksspelen: wedloop voor mannen, hardrijden voor vrouwen met kinderwagens, koekkappen voor kinderen, voetbalwedstrijd dorp tegen badgasten. 's Avonds in het Dorpskoffiehuis waren toneelstukjes met bal na. Iedereen kreeg een vrije consumptie en de mannen ook een sigaar. Die waren ingekocht: 100 voor 5,70. Het mocht allemaal niet veel kos ten. De penningmeester hield goed de hand op zijn 'knip'. Wat kostte nou dat feest? Nog geen honderd gulden! Alle begin is moeilijk. Callantsoog is nog aan het begin van zijn ontwikkeling als badplaats, juist zoover, dat voor een geriefelijk verblijf wordt gezorgd en gij niet wordt lastig gevallen door een teveel aan reglementen en verordeningen. Baden kunt ge onder toezicht; op het mooie breede strand zijn badkamertjes en tentjes aan wezig; een koele dronk kan U verfrisschen. VVenscht ge geen toezicht, het vrije strand strekt zich uit zoover ge kunt zien. Wilt ge in het dorp een aardig houten huisje voor de zomermaanden, het is er te vinden. De Gemeente heeft hiervoor bouwterreinen, nog geen vijf minuten van het strand, ideaal cn goedkoop. Leest deze gids. Komt naar Callantsoog. Geniet van de zonnige duinen, het zuivere strand cn de koele zee. Geniet bovenal van de vrijheid. D. BREEBAART, Burgemeester van Callantsoog. V.l.n.r.: mw. Breebaart, burgemeester Bree- baart, mw. Op 't Landt, dhr. P. Vos. - 29. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 9