Notulen, Algemene, Ledemzengadening Notulen van de vorige jaarvergadering wor den goedgekeurd. Post in en uit; er zijn 2 brieven verstuurd aan de gemeente, één over het nollengebiedje bij het binnenkomen van Callantsoog, dat willen we graag behouden, en één over de grafstenen van de oude graven op de begraaf plaats, die willen we langs de rand bij het grote hek plaatsen. Op beide brieven is nog geen antwoord gekomen. Penningmeester Suze geeft uitleg bij de cij fers en alles ziet er goed uit. Op verzoek van Annie Vries leest ze alle cijfers voor. Er zijn alleen kosten gemaakt voor de notaris en een steen bij de 'Visserman'. Suze maakt van de gelegenheid gebruik om Wim Zeeman te bedanken voor het betalen van de verlichting van de kerk, hij krijgt een bos bloemen. Wim vertelt dat 'Tabeling Verhuur' het nu voor zijn rekening neemt. Kascontrole heeft plaats gevonden en dhr. Rietvink is tevreden, decharge wordt ver leend. Mevr. Geertsema treedt af en ontvangt een bloemetje, haar plaats wordt ingenomen door mevr. N. Raap. Bestuursverldezing, de penningmeester treedt af en zal in de loop van het jaar door mevr. G. Bregman opgevolgd worden. Tot zolang zal Suze het werk nog doen en daarna wordt ze gewoon bestuurslid. Callinger Erfgoed, Diclc doet verslag, 7 april beginnen ze aan het nieuwe dak. Het gaat een heel bedrag kosten, maar ze hopen op de goedgeefsheid van de leden m.b.t. het schen ken van de uit te loten obligaties en bijdra gen uit verschillende fondsen. Het volledige verslag ligt iedere zaterdagmorgen in de boerderij ter inzage. Werkgroepen, Janny Provily doet verslag over de 'Clock', er is nog steeds genoeg kopie maar alle verhalen zijn welkom. Het boekje 'Van Callinge tot Callantsoog' wordt in het Duits vertaald en zal deze zomer verschijnen. Co van Stee wordt bedankt voor alle tekenin gen in de 'Clock'. Grafmonumenten; Sara doet verslag, we zijn weer met 4 medewerkers, Hiltrud Bolg is er bijgekomen. We maken ons sterk voor de grafstenen. Het wachten is op antwoord van de gemeente. Ledenbestand; Wim Zeeman doet verslag, er zijn steeds zo gemiddeld 520 leden, maar hij roept toch op om nieuwe leden te werven, daar alles steeds duurder wordt. De weidemolen; dankzij onze molenaar Cees Zwaan draait alles perfect. Alles is weer geschilderd en gesmeerd. Exposities; deze zomer over 100 jaar toeris me en 85 jaar VW in Callantsoog. Excursie; op 26 april naar Texel, de namen van de chauffeurs worden genoteerd en ver der wordt alles door Cor Spijker prima ver zorgd. Rondvraag; dhr. Rietvink wil de notulen en agenda graag op losse vellen in de 'Clock', hr. Rellage wil ze graag op tafel, we besluiten ze toch in de 'Clock' te zetten want het is toch ook 'historie', en tevens op de tafels. Diclc Leguit vraagt schoonmakers voor de boer derij als het dak er op zit, er melden zich 8 krachten aan. Annie Vries maakt een compliment over de 'Clock'. De vraag in de vorige notulen over de boerderij van Vel, was niet gesteld door de heer Schouwenaar maar door de heer Geert sema, waarvan akte. Na de pauze is het tijd voor de heer Siezen, met oude foto's en de 'Dubbele Moord in Schagen'. Het is zeer interessant hoe je kunt bepalen hoe oud een foto is. Het verhaal over die moord is ook niet te geloven en dan blijkt dat de moordenaar later nog een res pectabel huisvader is geworden. Dus vroeger was ook niet alles rozengeur en maneschijn. -24.- Sara Planting Om 19.30 uur opent de voorzitter de vergadering en heet de 52 aanwezige leden en dhr. B. Siezen, die de lezing zal verzorgen, hartelijk welkom. Van het bestuur waren Janneke Verburg, Jan Koelemeij en Cor Spijker afwezig.

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 4