V& HA/wvJeurel Eeftboek Een boekwerk. De redactie wil graag weten wat de betekenis Wie kan ons helpen? van de naam JEWEL is. Kaart uit het boek 't Oge van Henk Schoort blz. 88. In Callantsoog kennen we de namen: Jewel- Tekenaar Adriaen Anthonisz. Het rondje met de 1 polder, Kleine Jewel, Jeweldijlc, Jewelweg en erin staat voor de buurtschap Sevenhuysen. Jewelplein. Hoe is die naam ontstaan? Op een oude kaart van Adriaen Anthonisz. gete kend in 1572 staat voor het gebied dat we nu de Jewel noemen: 'Die Geu- wel'. Hij dacht dat om streeks 1555 'Het Ooghe' er zo uitgezien had. Later bleek dat die gedachte geheel onjuist is geweest. In het zuiden van 'Die Geuwel' heeft Adriaen een boerderij getekend ter aanduiding dat daar het buurtje 'Sevenhuy sen' lag. De Historische Vereniging Wieringen ver zoekt ons bekend te maken dat er een boek verschenen is over: De Post-, Telegraaf- en Telefoonhistorie van het eiland Wieringen (1840-1940). Het is geschreven door N. Huijsman Rzn. Het boek telt 95 bladzijden en is geïllustreerd met veel foto's. Het kan besteld worden door 17,25 over te maken op bankrekening 370331974 t.n.v. Hist. Ver. Wieringen, Hippolytushoef. De inhoudsopgave van alle verschenen 'Cloclcen', zo langzamerhand ook een heel boekwerk, is weer helemaal bijgewerkt tot en met jaargang 2002. U kunt deze aanvulling bestellen door een telefoontje naar de redactie (zie hieronder). Tegen kostprijs wordt hij u dan toegezonden. Voor een complete inhoudsopgave geldt het zelfde. We schatten de kostprijs van het geheel op ongeveer 4,00. Al doet de naam van onze vereniging anders vermoeden en duiken we regelmatig in het verleden, toch gaat ook de Historische Vereniging met z'n tijd mee. Vandaar dat u vanaf heden ook uw kopij kunt insturen per e-mail. Graag zelfs! U neemt de redactie zo een hoop werk uit handen. De nieuwe gegevens van het redactie-adres (ook te lezen in het colofon) zijn: Lammie de Ruiter Zeeweg 9 1759 GS Callantsoog tel. 0224-581850 (b.g.g. 0224-581501, Jannie Provily) e-mail: jan.lammie@wxs.nl Wim Lastdrager -40.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 20