Vb VtiserwuMt eens eetvfontein/ Verder werden er door mej. Olie nog diverse voorwerpen van walvisbeen en andere aan denkens aan de 18e eeuwse Groenlandvaart van leden van het geslacht Mooij geschonken. Hier een opsomming van de geschonken voorwerpen: Diverse messen met walvisbenen heften. Marlpriem van potviskaakbeen, drie naalden kokers van walviskaakbeen, drie dobbelste nen en drie tolletjes van walvisbeen, twee dominospelen eveneens van walvisbeen. Verder een drieluik van walvisbeen, een etui van roggevel met vier walvisbenen notitie blaadjes, een dwarsfluit, een marlspijker van walviskaakbeen Een lorgnet in etui, volgens overlevering gebruikt door commandeur Maarten Mooij op diens reis van 1787, toen zijn schip de 'Franlcendaal' in het ijs vast raakte. Volgens de Badbode van juni 1953 waren er destijds mensen die zich herinnerden dat er weieens water uit de rots gespoten was. Enkele Callantsogers hebben dat verhaal toen onderzocht. Ze kwamen in de boekhouding van de penningmeester van de VW, de heer Vogelzang, een post tegen die aangaf dat er maandelijks een bedrag aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf betaald werd voor het verbruik van water ten behoeve van de fon tein. Er moest dus ergens een aansluiting zit ten. Na enig graafwerk werd onder een laag zand een put gevonden. In de put was een kraan en tot veler verrassing spoot er na een draai aan die kraan uit een tiental rotsspleetjes water omhoog. Wie die fontein aangelegd had, weten we niet zeker. We denken dat Piet Vos Jbz. (Geboren 1888 en overleden in 1979) dit gedaan heeft. Hij had immers ook de rots gecreëerd. Helaas moest in 1991 de rotspartij met zijn honderden botanische rozen en het beeld wij ken voor een vernieuwd Dorpsplein. Gelukkig is dankzij de Historische Vereniging ter vervanging van het oude, verweerde beeld een nieuw in brons gegoten beeld gekomen (1998). Dat staat weliswaar niet op een rots maar op een heuvel en is omringd door kro kussen. m) Jaargang 7, nrs. 2, 3 en 4, jaargang 8, nr. 1 Wim Lastdrager In 1953 stond het beeld 'De Visserman' nog op een rotspartij midden op 'De Buurt', nu Dorps plein. Het stond er sedert de 14de mei 1931. Het was een geschenk van Annie Op 't Landt aan de gemeente Callantsoog. Art De Visserman op de rots. -39.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 19