ook vaste klanten uit Groote Keeten die elke zondagochtend een borreltje kwamen halen. Rechts van het café had de eigenaar een stal met een hert erin. Later is daar een zomer huisje van gemaakt voor fotograaf Jac. de Boer, die graag cricket speelde met vader Schouten en de heer Govers uit Den Helder op het land van overgrootvader Schouten. Rechts van het huis van hun grootouders stond een schuur, een berging voor twee melkwagens. Vader en grootvader Schouten reden elk met de melkwagen. U ziet op de foto op pagina 35 onderaan opa en opoe Schouten bij de mellcauto en vader staat bij de andere melkwagen (een T-Ford). Vader Schouten heeft 30 jaar lang, van 1927 tot 1957, met de melkwagen naar 'Hollandia 't Zand' gereden. Hij is gestopt doordat de veebedrijven steeds meer werden verdrongen door de bollenbedrijven. Nog even terug naar de oostkant van de Zanddijk, landinwaarts. Naast het huis van overgrootouders Snel- Boonaclcer, Zanddijk 13, stond het huis van Cornelis Snel sr. en Jannetje Snel-Landman, Zanddijk 15-17. Cornelis sr. was de machinist van een dorsmachine. Zanddijk 15 was de garage van de dorsmachine en 17 was het woonhuis, waar Willem jr. en Cornelis jr. geboren zijn. Willem jr. is bij de marine geweest en Cornelis jr. is aannemer geweest. Zanddijk 13 en 15-17 oost Arie weet nog dat bij strenge winters een petroleumstelletje onder de auto moest staan om de motorolie vloeibaar te houden, om het aanslingeren van de wagen te vergemakkelij ken. Ook reed vader Willem Schouten elke dag naar de Helderse haven waar de Texelse boot aankwam met melk van de Texelse boe ren. Geheel rechts op de foto van pag. 34 ziet u een golfplaten hooischuur. Deze schuur is gebouwd voor hooiberging en veestalling. Opa Hendrik Schouten had er acht koeien staan. Links van de schuur een benzinepomp voor verkoop en eigen gebruik. De hooischuur en helemaal links de benzinepomp. Na de oorlog is op de plaats van Zanddijk 13 een noodwoning gekomen, gemaakt van hout van de Duitse bioscoop uit Callantsoog. Daar hebben Hen drik Schouten en Antje Schouten-Snel in gewoond. Over grootvader, Willem Snel sr, die inmid dels weduwnaar was geworden, is bij de grootouders in huis gaan wonen. Later is dit vervangen door een nieuw ste nen huis. Zanddijk 17 is na 1949 opnieuw opge bouwd voor Corne lis Snel sr. met Op pagina 37 de foto met de dorsmachine. De tweede persoon van rechts is Cornelis Snel. De dorsvereniging waar hij bij zat, ging naar Wieringen toe om te dorsen. Ze hadden daar hun vaste klanten. -36.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 16