Het tweede huisje van rechts op de foto (pag. 34), ingeklemd tussen een hooischuur en een huis, was van Hendrik en Antie Schouten- Snel. nie geboren en opgegroeid tot ze weg moes ten in 1942. In de oorlog hebben Hendrik, Arie en Annie en hun ouders een paar jaar geëvacueerd gezeten in Groote Keeten. Op de foto hierboven het huis van de groot ouders Hendrik en Antje Schouten-Snel. Voor dit huis staan de broertjes Arie 5 jaar) en Hendrik 7 jaar) naast hun grootouders. Het tuinhek was speciaal hoger gemaakt zodat zij er niet overheen konden klimmen. De boet had twee deuren, één aan de voorkant en één aan de zijkant. Hun vader stond er vroeger altijd schaatsen te slijpen en brandhout te zagen. Rechts op de foto op de achtergrond ziet u het gezicht van Annie de Boer, dochter van Jac. de Boer, fotograaf uit Den Helder. Waarschijnlijk heeft hij de foto's gemaakt. Links van dat huis (het derde gebouw van rechts op de foto pag. 34) iets meer aan de wegkant, stond het huis van Willem en Anna Schou- ten-Thomasz.. Daar zijn Hendrik, Arie en An- Het huis van hun overgrootou ders moest gesloopt worden, want daar liep een tankval door het land en voor een ruim schootsveld moesten ook de huizen aan de duinkant weg. De betonnen barricade is nog te zien in de duinen. In Groote Keeten hebben ze aan de Voorweg/hoelc Achter weg gewoond. De familie die daar woonde had nog een kamertje vrij en daar zijn zij ingetrokken. Het boetje dat hun vader mee mocht nemen, deed naast het huis dienst als slaapkamer voor de ouders en Annie. De jongens sliepen in een kippenschuur daarnaast, samen met opa en oma Thomasz. Na de oorlog hebben zij in het 'Kaaphuis' aan de Callantsogervaart gewoond, dat werd zo genoemd naar het zwaailicht de Kaap. Daar is hun broer Pim geboren (1947). Ook het boetje verhuisde weer mee. Daarnaast was het huis (zie foto pag. 34) met een café van Bram Doorn, later van Toon Groet. Het café 'Rust wat' had aan de voor kant nog een soort veranda. Annie kon zich nog herinneren dat er een kraai was die thee lepeltjes van leeggedronken koffiekopjes meenam. Die theelepeltjes bracht de kraai bij haar moeder die ze later wel weer terug bracht naar het café. Jan en Piet Way waren - 35. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 15