Het buurtjes uruv jmulies Schouten/ en Snel Muja Blokker Naar aanleiding van een foto van de families Schouten en Snel geplaatst in Clock 4 van 2001, hen ik op zoek gegaan naar de geschiedenis van deze families en haar behuizingen. Zittend v.l.n.r. Antje Schouten-Snel (1882), Willem Snel sr. (1862), Neel tje Snel-Boonacker (1860), Jannetje Snel-Landman (1887). Antje Snel was de zus van Cor- nelis Snel sr., die getrouwd was met Jannetje Landman. Cornelis en Jannetje hadden twee zoons, Willem jr. en Cor nelis jr. Toen deze foto gemaakt werd, waren hun vader Willem De huizen pal onder de duinen Staande v.l.n.r. Hendrik Schouten (1883), Willem Schouten (1906), Anna Thomasz. (1906), Geertje Wai- hoer-Snel, zuster van Opa Snel (1863), Willem Snel jr. (1912), Cornelis Snel jr. (1913), Cornelis Snel sr. (1885). De huizen van hun grootouders en ouders ston den aan de west kant van de Zand dijk, pal onder de duinen richting Den Helder nog vóór de Foreestweg, waar nu het huis Callants-end staat. De melk werd toen nog met de hondenkar naar de melkfabriek in Julianadorp gebracht. Gewapend met foto's en tekeningen, opge stuurd door Mevr. Ineke Klootwijk-Snel, ben ik bij de heren Hendrik Schouten (geb.1929) en Arie Schouten (geb.1931) en mevrouw Annie Moslc-Schouten (geb.1932) langs geweest. Zij zijn kinderen van Willem Schouten en Anna Thomasz., kleinkinderen van Hendrik Schouten en Antje Schouten- Snel en achterkleinkinderen van Willem Snel en Neeltje Snel-Boonacker. Schouten en moeder Anna Thomasz, dochter van de oude Arie Thomasz en Trijntje Koenen uit Callantsoog, nog niet getrouwd. Het huis op de achtergrond is van hun over grootouders en stond aan de oostkant van de Zanddijk, op de plaats waar nu camping De Zwaluw is. Hendrik en Arie weten nog dat zij in hun jeugd voor de oorlog in dit huis geweest zijn. Hun overgrootva der werkte als arbeider bij de boeren op het land en had nog een veestallinkje met een paar koeien erbij - 34. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 14