Excursie^ naar Texel Het Stemmystevle^ De tocht ging eerst naar 'Het Wagenmuseum' in de Waal. Een prachtig museum. De men sen, die in ons museum 'Tante Jaantje' wer ken, waren terecht jaloers. Grote ruimtes, die schitterend ingericht waren. Tientallen vrij willigers, die in twee ploegen werkten. Op woensdag en zaterdag. Van het gemeentebe stuur krijgt het bestuur jaarlijks 35.000- Geen wonder dat onze penningmeesters Suze en Pier enigszins stil de bus weer instapten. De broodmaaltijd in de gezellige strandtent Paal 28 bij de Cocksdorp, waar de houtkachel snorde, was prima. Toen naar de inmiddels overbekende dam van 850 meter lengte bij de vuurtoren. Op het duin staande keken we naar de enor me hoeveelheden zand die hier nu liggen. En opnieuw waren we jaloers. Heel stil werd er geluisterd naar Mart Zijm van Rijkswater staat. Hij vertelde dat zo'n tien jaar geleden het water bijna tegen de vuurtoren stond. Nu ligt er zowel aan de noord- als aan de zuid kant van de dam een paar honderd meter zand. Natuurlijk kwam de vraag: Kan dat nu niet in Callantsoog? Naschrift redactie: Misschien moeten we verder zoeken met de suggestie van Loek Deugd dat er sprake is van een herinneringssteen. We weten dat er een bakkerij-boerderij op het dorp is geweest. Die heeft gestaan naast het 'Armenhuis'. Maar heeft daar een van de bovengenoemde perso nen gewoond? (Zie blz.13 en 28 van het boek je 'Callantsoog en Groote Keeten' vroeger). Als laatste onderdeel van onze excursie be zochten we het biologisch dynamisch agra risch bedrijf Sint Donatus. Een mooi bedrijf, waar kunstmest en vergiften uitgebannen zijn. We hadden tijd tekort om alles aan te horen en te zien. Nog gauw kochten de mees ten wat gezonde voeding en toen weer met de bus naar de boot. En daarmee zoals de Tesse- laars zeggen naar de overkant'. Het was een prachtige dag, dankzij het weer en Cor Spijker. Onze voorzitter dankte hem dan ook uitbundig en hoopte dat hij volgend jaar weer iets organiseert. Hij schreef: Op zaterdag 26 april vertrokken we met een recordaantal (44) excursiegangers naar Texel. Het was windstil, zodat er op de boot geen zeezieken waren. Bij de haven 't Horntje stond de bus met chauffeur Jos Slikker al op ons te wachten. Jos, een echte Tesselaar, wist wie er in de huizen en boerderijen woonden, wat de bewoners deden en wat hun slechte of goede eigenschappen waren. De redactie ontving van Loek Deugd uit Den Helder een reactie op de foto van de geheimzinnige steen, die achter de boerderij 'Tante Jaantje' ligt. (Zie De Clock no 1, 2003) Zou een herinneringssteen ook een optie kun nen zijn Opening of jubileum van de bakkerij? Onze hoofdredacteur en zijn vrouw in het Wa genmuseum. (foto: fannie Provily) De namen kunnen afkomstig zijn van Adriaan Maartenz Mooij, geb. te Callantsoog, 6-7-1781 broodbakker te Callantsoog, die op 4-12-1802 trouwde met Maartje Pieters Mooij, gedoopt te Callantsoog 3-12-1780. Was er in het pand voor heen een bakkerij gevestigd? Deze combinatie van voornamen kan ook nog duiden op Adriaan Simonz Baken die met Maartje Kater getrouwd was. U suggereerde dat het om een grafsteen ging, is dit een normaal model? - 33. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 13