over de periode dat de boerderij de naam Reinaerts Hove kreeg tot nu, enig kopij te gemoet mag zien, als aanvulling op bovenstaande of misschien wel als slotakkoord. Mag ik tussendoor nog even opmerken, dat de toen nog Dina ten Boelcel en Nico Kossen 'iets met elkaar hadden'. Wat mij meer trof dan dit, was het feit, dat beiden samen met mijn ouders per auto een bezoek aan mijn zieke zusje Dieuwe konden brengen. Zij lag in Laren in een sanatorium en het was voor mijn ouders een unieke gelegenheid eindelijk weer eens heen te kunnen. In 1932 verbrandde de boerderij. Er kon zo goed als niets gered worden. Het vee was ge lukkig buiten en kon later bij anderen ge stald worden. Ten Boekei liet daarna zelf weer een nieuwe boerderij bouwen, de huidige Reinaerts Hove (dus gold voor Dina boerderijen). En, oh won der, daar is nog een situatietekening van, schaal 1 100. Het zien van de bouwtekening deed me deugd, omdat mijn vader Piet Mooij (van Lies Doorn) heel veel 'vierkanten' moest - mocht - kon maken. Alles handwerk, niks machines. Veel dank ben ik aan mevrouw Hidde ver schuldigd. Ondanks haar ziekte heb ik fijne gesprekken met haar gehad. Een week na ons laatste praatje overleed zij, als laatste van het grote gezin Ten Boelcel. Na de familie Ten Boelcel hebben er nog gewoond de familie Paul Voort huizen en de fa milie Teun Mooij Tzn. Nu, 2003, is de familie Vos eigenaar. Ilc hoop dat de redactie Op onderstaande foto uit 1922 zien we het complete gezin Ten Boekei. Bovenste rij v.l.n.r.: Piet (getrouwd met Riek Vos); Jaap (Alie Hooft); Klaas (Guurtje de Boer, later Engeltje Weij-Zeeman); Teuntje (Jan Hoek); Grietje (Henk Kooger). Onderste rij v.l.n.r.: Gerrit (Trien Kater); vader Ten Boekei; Jopie (Jaap de Wit); moeder Ten Boekei en Dina (Jan Hidde). 'Een Teekening Van Een Boerderij Voor Den Heer G. Ten Boekei te Callants- oog'. Afmetingen: lang 13 m; breed 11,6 m. -32.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 12