tientallen stands in, zoals een wafelbakkerij een rad van avontuur, een waarzegster, enz. Er lcwam voldoende geld binnen en op 28 februari 1928 werd het tijdens een feestavond aan het gemeentebestuur overgedragen. Min of meer illegaal had mijn vader drie zo merwoningen gebouwd op een terrein dat aan de fam. v. d. Poll behoorde. Het was op een nollengebiedje waar nu de Op 't Landtweg doorloopt. (Hoe dat zo gekomen is, staat in het boekje 'As ik deer nag an denk'.) Deze huisjes waren eigendom van de familie Tho- len, Annie Op 't Landt en Tini van Doornick. Door het ruilen van grond kreeg de gemeente later dit terrein in bezit. Daarna werden er perceeltjes grond in erfpacht beschikbaar gesteld. Prijs: 4 cent per nr. Timmerfabriek Tuinman uit Schagen maakte 'kant en klaar huisjes'. (Nu heet dat prefab). Vier werden er daarvan op bovengenoemd terrein geplaatst. Toch duurde het nog tot 1938 voor alle perceeltjes bebouwd waren. In 1928 bouwde Kerkmeer uit Scha gen een villa op de duinrand. Hij had de 'Badtent' gekocht en laten slopen. Vanaf deze plek kon men vrij op zee kijken. Er werden in de volgende jaren nog vijf villa's ge bouwd. Twee bovenop het duin (van Andel en Timmerman) en drie be neden aan het duin (Kleerekoper, Dito en Harff). In 1943 zijn deze huizen op last van de Duitse bezetter gesloopt. In de eerste plaats omdat ze vanuit zee goede oriënteringspunten wa ren en ten tweede omdat er op die plaatsen bunkers gebouwd moesten worden. Die bun kers werden door een stelsel van gangen weer met elkaar verbonden. Op een ledenvergadering d.d. 29 april 1929 werden vrijwilligers gevraagd voor het oprui men van rommel in het VW-bosje. Tevens werd hulp gevraagd bij het neerleggen en weer weghalen van de strandtrap. Zonder morren gaven 12 personen zich op. Er kwa men er negen opdagen. Dat was voldoende, het werk gebeurde en kostte niets! In 1926 liet Simon Kos het Dorpskoffiehuis verbou wen. Er kwam een nieuwe kap op, waardoor er ruimte kwam voor 8 hotelkamers.

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 9