Cj Is teven is oofc eeti beetje^geschiedenis Het gebeurde in 2002 01-01 In de Noordkop gaan acht kantoren van de VW samen verder en heten nu VW Kop van Noord-Holland. 12-01 De B.K.V. - de Burger Kiesvereniging Zij- pe/Callantsoog - bestaat 75 jaar. 26-01 Elffeestentocht in Callantsoog, gezelli ge en hilarische activiteiten op en rond het Dorpsplein. 26-01 Gemeente Zijpe stelt richtlijnen vast voor de bouw van permanent te bewo nen huizen aan de Previnaireweg in Callantsoog. 12-02 Boswachter Do van Dijk vindt op de Zijperzeedijk vijf dode dieren, twee vos sen en drie buizerds. Oorzaak zwaar landbouwgif. 16-02 Het uitkijkpunt 'Seinpost' is door Het Hoogheemraadschap van Uitwateren- de Sluizen weggehaald, omdat vanaf deze locatie teveel toeristen de duinen illegaal betraden. Het doet veel stof op waaien. 22-02 Vincent Vos investeert voor een bedrag van 181.000 euro in twaalf nieuwe, weer- en windvaste units voor strand paviljoen De Toko. 28-02 Een tafeltje uit 1962, gemaakt door Piet Vos, van oude aangespoelde boe- rengeeltjes van het voormalige eiland Oogh, is geschonken door Zorgcentrum 't Oghe aan museumboerderij 'Tante Jaantje'. Daarnaast is 'Leuchtfeuer Ka- trin' ook een nieuwe aanwinst voor de museumboerderij 09-03 Voor het broedseizoen begint, orga niseert Vogelwerkgroep Tringa met Na tuurmonumenten een schoonmaakac tie langs de zeereep en in het Zwanen- water. 23-03 Klaas Bos bij het afscheid als BKV wet houder van de Zijpe, benoemd tot rid der in de orde van Oranje Nassau en namens de gemeente uitgeroepen tot Lid van Verdienste, waarvoor hij de Gou den Erepenning ontving. 25-03 Luttickduin regionaal decor natuur- dag, met een heuse valkenier, schapen drijven, demonstratie Friese paarden en speurtocht door het Kooibos. 30-03 Toneelvereniging Callantsoog brengt zeer verdienstelijk 'De moeder van David S.', van Yvonne Keuls op de plan ken. 27-04 Jan Timmerman lid in de Orde van Oranje Nassau, vanwege zijn verdien sten voor de KNRM. 28-04 Opening van geheel vernieuwde patat zaak Wip-In, door Iris Admiraal. 30-04 Callantsoog viert voor de veertigste keer Koninginnedag. 30-04 Nel Rentenaar-Balcker brengt boekje 'Beistepraat' uit, over dieren en spreek woorden in het Westfries. 07-05 Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van De Kunstkring Callantsoog is er een expositie in de bibliotheek. 07-05 Poëzieroute voor het laatst uitgezet met toepasselijke naam: Zwanenzang. 12-05 Kees en Chrissies Outlet starten in Plein 22 een winkel in kinderkleding. 19-05 Steakhouse Dos Mundos gaat voortaan verder onder de naam La Plaza. 22-05 Dorpshuis organiseert Singer-Songwri- teravond. 23-05 Ook dit jaar weer de blauwe vlag aan de Zij per stranden. 29-05 Grondbroeders in het Zwanenwater va leer prooi van vos en ook haviken. 30-05 Opening van vernieuwde en verbouw de Vijverhut. 13-06 Museumboerderij 'Tante Jaantje' opent mooie expositie over de Kon. Ned. Stoomboot Mij. met vele spullen van de 'Simon Bolivar' 15-06 Voor het eerst treedt jeugdafdeling van Toneelvereniging Callantsoog op. Het stuk heet 'De meid van twee da mes'. Uit de plakboeken van Jan Mooij, doorjannie Provily. Het jaar 2002 gaat vooral de geschiedenis in als het jaar van de euro, maar... zijn we er al aan gewend na twaalf maanden? Jaap van Vuure had de primeur van het betalen met de euro. Zijn AH was als enige in het land op 1 januari open. - 14. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 14