Van deze bedragen zou men echter niet rijlc worden. Zo bedroeg de vergoeding voor een lesavond 1,25. Voor een praktische oefening op de post was de vergoeding 1,35 per uur. De Seinpost was een unieke plek, vanwaar men bij gunstig weer praktisch de gehele gemeente Callantsoog kon overzien. De na oorlogse ontwikkelingen (wederopbouw, vreemdelingenverkeer enz.) kwamen in de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw goed op gang. Postcommandant Schmidt (inmiddels bevor derd tot sergeant luchtwachter) kende uiter aard als gemeentebode elk huis en zijn bewo ners op zijn duimpje. Alle veranderingen wer den op de voet gevolgd. Aan de hand van op de daken geplaatste ontvangstantennes kon men zien wie er televisie hadden aange schaft. Eindjaren vijftig was dit nog een luxe. Het aantal was op de vingers van een hand te tellen, dus iedere nieuwe televisieaankoop werd becommentarieerd. Als gevolg van de snelle technische ontwikke lingen, ook bij de Koninklijke Luchmacht, raakte het Instituut Luchtwachtdienst achter haald. Aan het bestaan van de mogelij kheden tot uitkijk op het Seinpostduin is door onbe grijpelijke besluiten helaas een einde geko men. Een historische plek is in Callantsoog zomaar verdwenen. AANTAL In 2002 bezochten 1347 personen de museumboerderij 'Tante Jaantje'. In 2001 waren het er 1553. Het Korps werd dan ook in 1964 opgeheven. Aan het personeel werd op de meest eervolle wijze ont slag verleend. Postcommandant Thijs Schmidt heeft dit einde niet mee mogen maken. Hij overleed plotseling in 1963 op 53-jarige leeftijd. Veel te vroeg voor deze unieke man, die voor de Callantsoger gemeenschap op vele gebieden van bijzondere betekenis was. Van de groep van twaalf man zijn thans ook Klaas Baken, Arie Baken, Jan Stroper, Jan de Wit (C. zn) en Jan Groot (Alb. zn) niet meer in leven. ±1958 - Het unieke uitzicht vanaf de Seinpost. -66.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 6