OPOE'S VEST Vedaag had ze ok nag een kloin hulpie tot 'r verdoen, d'r opoezeggertje Japie van voif, die een paar dage te warslcip was. Hai vond 't prachtig om opoe te helpen. Ien voor ien pakte hai de slcone klere uit de toil en opoe hong ze den an de loin. Z'n mond sting niet stil en bai alles wat ie pakte vroeg ie: "Opoe, wat is dut?" En opoe somde op: "Dat is opa's hemd." "Opoe, is dut ok een hemd?" Vrouw de Groot zat hillegaar met kippevel op 'r arme en toe zee Geertje, de ouste dochter: "Japie, haal jij opoe's vest rs efkes, dat ken je best, je worre al zo'n grote joon." "Ja, oor, dat is van ome Jan." "O, en wat is dut, opoe?" "Dat is opa's broek." "En dut?" "Dat is opoe's nachtpon, m'n joonje." Weer hield ie wat in de hougte, 't was een hele grote ouerwesse b.h. "Opoe, wat is dut voor ding?" "Dat is opoe's vest." En zo gong 't nag een toidje deur, totdat alles in de wind hong te wapperen. Voldaan gonge ze toe weer an een aar klussie. Opoe 't streitje slcrobbe met de rest van 't zeipsop en Japie zoet in de tuin speule met z'n kruiwagentje en slceppie. Weke ternei was vrouw De Groot jarig en alle kindere en opa- en opoezeggertjes wazze die dag tegast. 't Was allegaar meralcel gezellig, allien 't weer werkte niks mee. De zon hield z'n oigen slcuil en 'r viel een miezerige motre gen. Zodoende was 't puur kil in huis. De ka chel brandde vezelf nag niet, 't was nag maar begin september en den haalde je 't niet in je houfd om al te stoken, dat hoorde niet. '"t Loit in de klerelcast in de sleipkamer," riep opoe nag gauw. Japie gong drelct op snor, bar groos dat hai dat doen mocht. Efkes ternei oor, deer kwam ie alweer an, met opoe's grote b.h. in z'n lcnuissies. "Hier, opoe," glunderde hai, "trek maar gauw an oor." Alle gaste lachte d'r slap, behalve opoe, die 'r hillegaar geneerde. '"t Is je oigen slculd oor moeder," zee Geertje, "zukke dinge leer je 'm zelf. En je moete toch toegeve dat ie 't maar wat goed onthouen heb." Nel Rentenaar-B akker Asje de radio gelouve konne, den zou 't een mooie zeumerse dag worre. Vrouw De Groot was al vroeg uit de vere, wan gauw mogelijk an de loin te hangen. En 't lie skoon oor, ze was altoid har rap in zukke dinge. 't was wasdag vedaag en den hoort de boel zo t nag eerder as bai de bure. Nou, dat redde ze 1'A - 73.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 13