En zo werd er op 27 maart 1918 een VW in Callantsoog opgericht. De minimum-contri butie was 1,00 per jaar. Twaalf mensen gaven zich direct op als lid. Het bestuur be stond uit: P. Vos Jbz., voorzitter Joh. Langhorst, secretaris J. Brouwer, penningmeester A. Delclcer, commissaris E.R. Braam, commissaris Voor 1919 startte de begroting met een be drag van 160,00. Het secretariaat was in het begin nog aan huis van het schoolhoofd Langhorst. Een paar jaar later prijkte aan ons raadhuis het bordje: 'secretariaat VW. De gasten werden door een ambtenaar te woord gestaan. Voor folders en verhuurlijsten was in de eerste jaren nog geen geld. Het bestuur was echter wel actief! Er werd toen er meer aanvragen kwamen, ge vraagd om een contactpunt en reclamemate riaal. In Bergen was al een paar jaar een VW, dus waarom hier ook niet? Wie daartoe de eerste stap deed weet ik niet. Wel weet ik dat burgemeester Lovinlc (hij was de opvolger van De Beijer) er sterk vóór was. Ook bepleitte burgemeester Lovinlc in de Raad dat er een openbaar toilet moest komen. Dat werd in 1919 gebouwd en kreeg al gauw de naam 'het Lovink-monument'. Onderaan de strandtrap werd een kiosk gebouwd. Daar werden souvenirs, snoep en sigaretten ver kocht. Ze vonden dat het in het dorp maar een kale boel was en daar moest iets aan gedaan wor den. Een verzoek aan de gemeenteraad om 100,00 werd ingewilligd. Zes stemmen voor en één tegen. Het bedrag mocht alleen gebruikt worden voor het planten van bomen! De VW kreeg ook toestemming om de onderkanten en flau we hellingen ten zuid-oos ten van het dorp te beplan ten (nu Zeeweg). Dat was toen nog een kaal nollenge- bied. Er werd door werklozen een strook van 15 x 100 m. omgespit. Daar werd 70,00 voor betaald. Aangekocht werden tweejarige dennen: -48.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 8