woonruimte en is in 1977 verhuisd naar de Maarten Mooystraat. De vergunning liet even op zich wachten, maar uiteindelijk kon er toch weer verbouwd worden. En zo kon de nieuwe zaak met z'n 220 m2 op 25 april 1979 heropend worden door burgemeester Van Gosliga. In 1983 werd de indeling naar de nieuwste inzichten ingericht. Op 1 januari 1986 is Her man, die al enige tijd in de zaak meewerkte, medefirmant geworden. In 1990 verdwenen de huishoudelijke artike len en souvenirs en kwam er meer ruimte voor de drogisterij, speelgoed en lectuur. De aantrekkelijkheid van een etalage is van groot belang voor de verkoop. Lidy droeg hier jarenlang de verantwoording voor. Zij kleed de poppen aan als sprookjesfiguren en de etalage was dan een decor voor De Schone Slaapster, Sneeuwwitje of Roodkapje. Sinds 1996 runnen Herman en zijn vrouw Mariëlle het bedrijf. In begin 1999 is nog een grote interne verbouwing geweest. De zaak was toen voor zes weken gehuisvest op Plein 22. Voorjaar 1999 werd de zaak weer als nieuw heropend. Deze heropening werd samen gevierd met het jubileum van Petrie ten Boelcel, die toen al 30 jaar in de zaak werkzaam was. De drogisterij-lcant is toch de voornaamste gebleven. Vakdiploma's worden steeds be langrijker. Ook het personeel moet er aan geloven, want er mag geen artikel verkocht worden als er geen gediplomeerde assistent drogist in de zaak aanwezig is. Na 40 jaar hard werken is deze kleine zaak tot een grote firma uitgegroeid. -45.- Foto rechts: De zaak anno 2002. Foto boven: Het gezin Leguit in 1982. Rondom Lidy, v.l.n.r. Klaas, Dick, Herman, Dick, Peter.

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 5