BRIEVEN VAN DE GEMEENTE Brief 1 Geacht bestuur, Naar aanleiding van uw vragen be treffende een mogelijke reconstructie van het Dorpsplein in Callantsoog kunnen wij u het volgende mededelen. Allereerst onze excuses voor het lange uit blijven van een reactie onzerzijds. Vooral de grote werkdruk is daar debet aan. Zowel van de Ondernemersvereniging als van de Dorpsraad Callantsoog hebben wij het verzoek ontvangen om een recon structie van het Dorpsplein in Callantsoog te overwegen. Wij hebben daarom in de conceptbegroting voor het jaar 2003 voor gesteld een bedrag op te nemen om te onderzoeken of een reconstructie van het Dorpsplein wenselijk en haalbaar is. Het is dus op dit moment nog onzeker of een reconstructie wordt voorgesteld, laat staan dat we weten op welke wijze we dit zullen uitvoeren. Daartoe moet eerst onderzoek plaats vinden. Daarin zou een mogelijke omleg ging van het fietspad over het Dorpsplein kunnen worden opgenomen. Mocht de uitkomst van zo'n onderzoek een vervolg krijgen en plannen worden uitgewerkt, dan zullen deze plannen voor af in ruime mate kenbaar gemaakt wor den, zodat u op dat moment nog alle gele genheid heeft om uw opmerkingen daar over kenbaar te maken. Wij menen u hiermede voldoende te heb ben geïnformeerd. Hoogachtend, Burgemeester en wethouders van Zijpe Namens dezen, het sectorhoofd Grondgebiedszalcen w.g. Ing. K.J. Adema Brief 2 Geachte mevr. Planting-de Pagter Hierbij geven wij u toestemming voor het plaatsen van een stenen plaat met opschrift bij het beeld 'De Visserman' op het Dorpsplein. Voor de juiste plaatsbepa ling van de plaat willen wij dat u dit in overleg met de heer F. Slagter uitvoerder van openbare werken doet. Hoogachtend, Burgemeester en wethouders van Zijpe Namens dezen, de aangewezen ambtenaar, Afdelingshoofd Openbare werken w.g. L.J. Groen Toelichting Het bestuur van onze vereniging wil het ver weerde bordje dat achter 'De Visserman' staat en dat nauwelijks meer leesbaar is, ver vangen door een stenen plaat met inscriptie en die voor het beeld in de grond plaatsen. De Visserman f DE VISSERMAN III Naar het origineel 1931 j van Annie Op t Landt. Op initiatief van de Historische Vereniging Callantsoog en met veel enthousiasme mogelijk gemaakt door INWONERS, BEDRIJVEN. EN Onthuld 3ö Van het gemeentebestuur ontving onze secretaresse Sara Planting in juni 2002 de volgende brie ven als antwoord op de door haar gestelde vragen: Naar hel origineel (1931) van AnnieOp 'l Landt Op initiatief van de Historische Vereniging Callantsoog en met veel enthousiasme mogelijk gemaakt door inwoners, bedrijven en recreanten. Onthuld 30 april 1996. Het oude bordje. De nieuwe stenen plaat. - 50. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 10