INHOUD OUDE JAARGANGEN langs om ze een beetje op te beuren. de familie Ambuul logeerde. Zo werden de badgasten ook ingeschakeld. In 1957/58 bleek het harmonium van de kerk versleten te zijn. Er moest een nieuw orgel komen. Er werd een fonds gevormd en ook daar had Kees zijn handen vol aan. Met suc ces. Als er eenmaal per jaar door de dames van de kerk een fancy fair gehouden werd in de timmermanswerkplaats van Piet Vos, was er ook een Rad van Avontuur dat o.l.v. Kees van Eek goed draaide. Omdat Kees zich toen al veel met de toeristen bemoeide, werd hem gevraagd Jaap Mooy op te willen volgen als voorzitter van de VW. Dit heeft hij van 1961 tot 1967 gedaan. In de barre winter van 1962/63, toen Callants- oog ingesneeuwd was en er geen dokter meer het dorp kon bereiken, nam Kees het initia tief om de wegen sneeuwvrij te gaan maken. Samen met burgemeester Correljé werden er mensen met scheppen gecharterd. Ook de auto van de heer Kloosterboer, een van de weinige auto's die Callantsoog toen rijk was, werd ingeschakeld zodat de burgemeester de route kon volgen om te kijken of alles goed ging. Kees ging met Jan Rademaker van 'Ho tel Callant' met een grote bus met koffie en een paar flessen cognac de gravers en spitters Vanwege de lange win ter had de middenstand o.l.v. Kees van Eek beslo ten een ijsbaan te ma ken op het Dorpsplein. Er werden walletjes ge maakt en de brandweer heeft het ondergespo ten. Overdag werden ijs- wedstrijden gehouden en 's avonds was het feest voor de volwassenen. De ijsbaan was dan verlicht. 's Zomers werd er op de drukste zondag van het seizoen een grote verloting gehouden. Als voorzitter van de VW trok Kees de loten voor de winnaars. En bij de bekende autopuzzel- tochten, toen georganiseerd door Herman Bloem, was er na afloop een samenkomst in de volle zaal van 'Hotel Callant'. Als Kees dan de prijzen uitreikte, was hij op zijn best. Dat deed hij met een grapje en een praatje erbij. Als mens was hij zeer sociaal. Hij kende ieder een en wist dus precies wie iets nodig had. Als er bij arme mensen een baby geboren moest worden, haalde hij hier een wieg en daar een kinderstoel. Die liet hij door andere mensen weer opknappen. Tegen 5 december haalde hij oud speelgoed op, dat opgeknapt werd en dan weer keurig in een Sinterklaaspakket bij andere families werd gebracht. In 1967, toen Kees net zijn zaak verkocht had aan de heer R. Bremer, is hij overleden. Kees van Eclc bezat de kunst om zijn interes ses in de kerk, zijn zaak en het toerisme te verweven. ±1950 - Winkel/woonhuis van Kees van Eek, uiterst rechts. De inhoudsopgave van 'De Clock' is weer helemaal hij- gewerkt tot en met 2001. Wilt u deze aanvulling ontvangen, helt u dan even naar de redactie, 0224-581501. Hij wordt u dan tegen kostprijs toegezonden. Voor diegenen die een complete inhoudsopgave willen ontvangen, geldt hetzelfde. De kostprijs voor het kopiëren van het geheel ligt rond 3,50 euro. Oude jaargangen van 'De Clock' zijn nog te koop voor 4,50 en 6,80 euro. Interesse? Kom dan op zaterdagmorgen naar de museumboerderij 'Tante Jaantje' aan het Dorpsplein te Callantsoog. We moeten opmerken dat niet alle 16 jaargangen meer voorradig zijn. Wilt u de ontbreken de toch hebben, dan moet er gekopieerd worden. - 25. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 5