KEES VAN ECK (1917-1967) Wat is het weer een feest, vandaag! Kees, geboren in 1917 in Friesland, was de oudste van 3 jongens van een bakkersgezin. Als ondernemend jongeman kwam hij samen met zijn vrouw naar Callantsoog, om na het overlijden van de heer J. Brouwer, diens ma nufacturenzaak over te nemen. Toen stond het pand op de plaats waar nu het Chinese restaurant is. In de oorlog, toen veel Callantsogers moesten evacueren en Kees weer naar Friesland ging, is zijn zaak gesloopt. Dit moest gebeuren, omdat die zo zwaar beschadigd was door de ontploffing van de munitieopslagplaats ach ter zijn huis, maar werd verhaast door de Duitsers, die een vrij schootsveld wilden heb ben als er een landing van de geallieerden plaats zou vinden. Na de oorlog is hij teruggekomen en zette zijn bedrijf voorlopig in 'Pension Seinpost' voort. Op 22 september 1945 was de officiële heropening. Later heeft hij een nieuw pand gebouwd op Dorpsplein 4, waar hij in 1948 zijn nieuwe zaak opende. Er was van alles te koop; van knopen tot directoires en niet te vergeten de tapijten en matrassen, die op de bovenste verdieping lagen. Elke bekende klant die ging trouwen, kreeg een cadeau uit de winkel en dat was meestal een deurmat. Kees nam de tijd voor zijn klanten. Hij hield van gezelligheid en maakte graag, zittend op de toonbank, een praatje met ze. Ook met badgasten, die elk jaar terugkwamen, kreeg hij een band. Vanuit zijn winkel keek hij uit op de bushalte voor 'Vogelzang'. Als hij mensen, die net uit de bus gestapt waren zag zoeken, liep hij erop af om ze de weg te wijzen. Zo werd de belangstelling voor de toeristen gevormd. In de jaren '51-'52 begon hij 's zomers kinder spelen te organiseren op 'de Buurt' (nu Dorpsplein). Katknuppelen gebeurde toen al o.l.v. Teun Mooy. De vliegerfeesten op de heide kwamen en de bekende lampionnenop- tocht kwam. Je liep dan met je lampion ach ter de fanfare vanaf de muziektent naar het gazon bij Pension 'Seinpost' waar je na het zingen "Wat is het weer een feest vandaag" een spekkie mocht pakken uit de grote doos van Kees van Eclc. Ook in de kerk was Kees actief. In 1957 begon hij met het leiden van de zondagsschool. Hij oefende met de kinderen toneelstukjes, die met Kerstmis werden opgevoerd. Tijdens de kerstdiensten stonden kerstmandjes met fruit opgemaakt op tafel, die Kees na de dienst met een paar kinderen weer rond bracht naar bejaarden of zieken. Hij regelde ook kerstpakketten en wist precies wie daar behoefte aan had. Dat er in die tijd weinig mensen naar de kerk kwamen, zinde Kees niet en hij begon daar om zomers kerkzangdiensten op de woens dagavond te organiseren. Soms was er een Duitse toerist, die fluit wilde spelen, maar voordat hij aan bod kwam vroeg Kees eerst altijd: "Wie lange?" De zangdiensten stonden o.l.v. Kees Deenik, de bekende zanger/dirigent, die 's zomers bij Muja Blokker Wie kent dit lied niet? Hoe vaak hebben we dit lied wel niet gezongen, tijdens de lampionnenop- tochten van Kees van Eek. - 24. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 4