EXCURSIE 2002 O: In de bus 44 personen, die er allemaal om 8 uur ston den. Er waren twee gidsen, namelijk de heren Spijker en Schouwenaar. Die laatste wist ontzettend veel over de kop van Noord-Holland te vertellen. Zon der ons een ogenblik te vervelen, waren we om 9 uur in Franelcer. Na de koffie in De Bogt Fen Guné kwam Elly Wierstra bij ons in de bus. Zij vertelde over het landschap met zijn vele terpen rond Franelcer. Heel inte ressant. Hoogtepunt zowel letterlijk als figuurlijk was een bezoek aan het kerkje op de terp Hege- beintum. Die terp ligt 8,8 meter N.A.P. Dat is ruim 2 x de hoogte van het duin waar de Callantsoger kerk op staat. Toen we omhoog liepen begon de klok te lui den, een aardige ontvangst. In de kerk, tussen de graven van de adellijke families en hun rouwborden, een goede verteller over de ge schiedenis van het kerkje. Zo vertelde hij dat er een adellijke dame was geweest die 19 kin deren had gebaard. Dat is drie meer dan onze Grietje Vos-Louw in de boerderij Tante Jaantje. Na de uitgebreide lunch naar het Eisinga Planetarium. Onvoorstelbaar hoe die man in ongeveer 1800 dit met beperkte middelen heeft kunnen maken. Daarna nog een wande ling door Franelcer. Wat heeft zo'n stad toch een rijk verleden! Veel dank aan de organisator Cor Spijker. Het was een prima excursie! En... je spreekt elkaar ook nog weer eens een keer. gsüMMi "Proberen," zei het bestuur toen voorgesteld werd de excursie in het voor- jaar te houden. En het werd een succes! Foto: Corry Lastdrager Onder klokgelui schuin omhoog naar het kerkje van Hegebeintum. - 22. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 2