NOTULEN ALGEMENE LEDENVERGADERING Dries Blokker De voorzitter geeft een kort overzicht van het jaar 2001. De verenigingsstatuten zijn gewij zigd om de successierechten voor het legaat van dhr. Struyf, en eventuele toekomstige ver makingen, tot een minimum te beperken. Met de uitgave 'Een unieke kijk op Callants- oog en Groote Keeten' was 40.000,- ge moeid. Er zijn 650 boeken gedrukt. Een waagstuk. Dankzij de voorintekening van de leden en de bijdrage van sponsors zijn we zo goed als uit de kosten. Notulen, met de opmerking dat het jaartal boven het verslag in 'De Cloclc' niet 2000 maar 2001 moet zijn, en Jaarverslag worden, met name voor de hoge inzet van de redactie van 'De Cloclc' voor de publilcatie van 'Een unieke kijk', met applaus goedgekeurd. Post, uitgegaan: - Corresp. i.v.m. met de statutenwijziging. - Aan B&W van Zijpe: Een verzoek tot wijzi ging van de naam 'Dorpsplein' in 'De Buurt'. Afgewezen. - Aan B&W van Zijpe een schrijven n.a.v. ini tiatieven van de Ondernemersver. en de Dorpsraad om te komen tot een reconstruc tie van het Dorpsplein. De Hist. Ver. keurt dit plan af, want realisering ervan leidt tot kaalslag. Stedebouwkundig en wat betreft landschappelijke invulling is het niet door dacht. De Vereniging wil graag op de hoogte blijven over mogelijke realisatie van een fietspad over het plein. Jaarrekening: De Penningmeester geeft een uitgebreid overzicht van de financiën van de vereniging over 2001. Het ledental is iets gegroeid, de financiële situatie is gezond. Voor 2002 wordt meer geld gereserveerd voor historische uitgaven. Namens de Kascommissie verklaart Annie Geertsema-Tensen dat de financiën over het afgelopen jaar gecontroleerd zijn en in orde bevonden. Zij stelt de vergadering voor de penningmeester over het jaar 2001 te dechar geren, wat met applaus gebeurt. De Kas commissie, mevrouw Geertsema en de heren Rietvink en Rellage wordt gecontinueerd. Callinger Erfgoed. Er zijn voortaan twee stichtingen: Het museum valt onder Stich ting Beheer Callinger Erfgoed. De Stichting Callinger Erfgoed beheert alleen het monu ment, de Boerderij. De ploeg werkers in de boerderij dunt. Er is voor de zomer gebrek aan gidsen. Werkgroepen. Bestuursverkiezing. Het bestuur stelt voor de heer Jan Koelemeij tot lid te benoemen. De vergadering gaat met applaus akkoord. Excursie 20 april. Cor Spijker, excursielei der, vertelt dat er nog plaats is in de bus. We gaan naar Franelcer en Hegebeintum en krij gen een Friese gids mee. Het belooft een bij zonder interessante en genoeglijke dag in het oude Friese terpenland te worden. Rondvraag: De heer Schouwenaar vraagt waarom de boerderij van Piet Vel, bij de Go- Om 19.30 uur opent Wim Lastdrager de vergadering en heet 41 leden en belangstellenden wel kom, w.o. twee bestuursleden van de Hist. Ver. Zijpe, en de spreker dhr. Dick Keijzer. Van het bestuur was Sara Planting afwezig. De Clock. De uitgave van 'Van Callinge tot Callantsoog', een grondige bewerking van 'Wetenswaardigheden van Callantsoog', is ge reed. Een Duitse vertaling wordt voorbereid. Verkoopprijs 4,25. Voor leden die een kor tingsbon inleveren 3,00. Tentoonstellingen. Jannelce Verburg vertelt dat er in De Boerderij deze zomer een tentoon stelling over de 'Simon Bolivar' gehouden wordt. De stichting 'Simon Bolivar' stelt do cumentatie en fotowerk ter beschikking. Aan leden die overblijfsels in huis hebben wordt gevraagd die voor de tentoonstelling in bruik leen te geven. De Visserman. Het bestuur heeft prijsopgaven gevraagd voor een steen met inscriptie, die in het grasveld, zichtbaar voor de passanten, aan de achterzijde van het beeld, ingegraven kan worden, gelijk met het maaiveld. Grafmonumenten. Natasja de Wind is de werk groep komen ondersteunen. "De Zwaan". Cees Zwaan meldt dat de weide- molen naar tevredenheid draait. - 39. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 19