FEEST IN 1924 De voorzitter der vereniging, de heer P. Vos, opende met een woord van welkom aan de aanwezigen den feestavond en gaf daarna het woord aan den Edelachtb. Heer J. Koster, Bur gemeester der Gemeente Callantsoog, die een feestrede zou houden. De heer Koster memoreerde in korte trekken de oprichting en het doel der vereniging, nl. het vreemdelingenverkeer te Callantsoog zo veel mogelijk te bevorderen om zodoende den bloei van Callantsoog als badplaats te vermeerderen. Ter bereiking van dit doel zal zij langs wettigen weg trachten meer bekend heid te geven aan datgene wat Callantsoog en zijne omstreken voor bezoekers aantrekkelijk maakt. Dit mooie doel is nog niet bereikt. Evenwel is er zeer veel gedaan: een dennenaan- planting werd aangelegd; verbete- V ring van het aanzicht van het - dorp; actie tot het aanleggen van een duinweg Callantsoog- V Helder en verbetering van den weg Callantsoog-Schagen; aan- brengen van een strandtrap en verge makkelijking van het verblijf op het strand door het verhuren m van stoelen en tentjes; door het plaatsen van consumptietenten enz.; de oprichting van de muziekvereni- ging 'Callantsoog', die bij eventuele feestelijke gelegenheden altoos bereid werd gevonden de VVV. bij te staan en in verband daarmee den bouw van de muziektent. Het jaar 1923 was zeker een van de werk zaamste jaren, 't Begon met de opening van het badseizoen en daarna volgden turnfeest, strandfeest, bloemententoonstelling en de eerste verloting. In dit jaar werd ook een recorddag bereikt, wat betreft het aantal bezoekers, op één dag pl.m. 2500. Ook in 1924 is al heel wat verricht: aankoop van een reddingvlet, bespreking voor een huisvlij ttentoonstelling, straatwegverbetering van het dorp, aanplant van bolcsdoorn ter ver fraaiing van het dorp. Veel van wat bereikt is, is zeer zeker te danken aan het krachtig stre ven van den voorzitter, den heer P. Vos, (die daarna een kleine ovatie in ontvangst had te nemen). Na een opwekking om zo mogelijk alle inge zetenen onzer gemeente tot het lidmaat schap der V.V.V. te bewegen, eindigde spreker zijn rede. Na de feestrede vermeldde het programma voor de pauze eenige kleine toneelstukjes, die zeer goed werden gespeeld; een vioolsolo van den heer P. Grin met pianobegeleiding van den heer J. C. Polderman, hetgeen na beëindiging met een hartelijk applaus werd beloond en dan nog een tableau, voorstellen de: De Wapens neer. Na de pauze krijgen we eerst 't optreden van De Orgeldraaier. Deze had in een 18-tal keuri ge versjes eenige feiten uit het vereenigings- leven gememoreerd en eenige der hardst wer kende leden van nu en vroeger herdacht. Dat was iets naar den smaak van het publiek, dat het re frein na elk couplet luid meezong. Hierna werd gespeeld Liefde, een huiselijk spel in één bedrijf. Het kan niet nagelaten worden, den medespelenden hierin hulde te brengen voor hun keurige voor- dracht.Nu volgden nog enige kluchten en eenige tableaux, voor al stellende resp.: De Muziek en de Watervoorziening voorheen en thans. We kunnen niet anders zeggen, dan dat alles keurig verzorgd was. Als laatste nummer stonden er drie vraagte kens. Dit was de feestpolonaise. Hierbij steeg de vermakelijkheid ten top. Braaf werd er gelachen om de vertooning die het maakte, toen allen waren getooid met papieren mut sen, neuzen en ooren. Nog eenige uren van pret volgden voor de danslustigen en die wa ren er. Toen behoorde het feest weer tot het verle den. De vereeniging kan met genoegen terug zien op dezen schitterend geslaagden feest avond. Het publiek, dat in groten getale was opgekomen, zal wel geen spijt hebben van haren avond. Uit de Schager Courant Woensdag 19 maart had in het Dorpskoffiehuis een feestavond plaats van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Callantsoog. Door de feestcommissie aangebrachte versiering maakte het zaaltje bij het binnenkomen reeds een aangenamen indruk. -35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 15