GISTEREN IS OOK EEN BEETJE GESCHIEDENIS Het gebeurde in 2001 08-01 Opvangcentrum 't Octaaf biedt aan nog eens 12 asielzoekers huisvesting. Aantal komt hiermee op 86. 09-01 Plan voor aanleg van luxe recreatie park Boslcerpolder. Verkennend ont werp is inmiddels aan de gemeente Zijpe voorgelegd. 10-01 Vergunning rond voor recreatiecom plex, op de plek van het gesloopte Evangelisch hotel. 18-01 Vanwege de vele regen kletsnatte natuur in het Zwanenwater, wandelpa den onder water. 19-01 Discussie-avond Den Helder/Zijpe be houd van veilige kust. De voorkeur gaat uit naar zeewaartse beveiliging. 24-01 Stichting Kunst verzorgt m.m.v. van Rhijnvis poëzie een muzielcmiddag in Nederlands Hervormde Kerk. 25-01 Levensgevaarlijke wateroverlast vanwe ge slechte drainage bij Goverskluft. 04-02 De eerste Elffeestentocht gaat van start, op initiatief van elf deelnemen de horecabedrijven. 04-02 Albert Heijn vernieuwt en verbouwt zijn winkel, om zijn klanten 7 dagen per week nog meer service te kunnen bieden. 08-02 Kustbus Zijpe verbindt Den Helder met Alkmaar. 14-02 Vos slaat weer zijn slag bij hobbyfokker Piet Pronk en richt slachtpartij aan bij kostbare ganzen. 14-02 Ellen Kist gaat solo met haar verhuur- buro 'De Kust'. 15-02 Muziekvereniging Zijpe door bouwver- bod op bestaande locatie op zoek naar ander onderkomen. 16-02 Dankzij ijzeren geheugen van Wim Unk, kon Gem. Zijpe op een platte grond vijf locaties springputten inteke nen, waar na de oorlog, land- of scho- telmijnen, granaten enz. tot ont ploffing werden gebracht. 26-02 Jaap Boeder, steunpilaar vanaf het eer ste uur van de Historische Vereniging, overlijdt op 72-jarige leeftijd. 13-03 Gem. Zijpe, (Groote Keeten) protes teert tegen 's morgens vroeg (om 7 uur) schietoefeningen en gaat inperking daarvan bepleiten. 16-03 Kustversterking op een passende wijze, Watercommissie van Houdt Zijpe Leefbaar heeft voorkeur voor onderwa ter zandsuppletie voor de kust, dit om de golfslag te breken en verlangen weer naar ouderwets kustbeheer. 30-03 Met medewerking van gemeente Zijpe zal op de plaats van de vervallen stolp aan de Noordschinlceldijk binnenkort een fraaie woonstolp verrijzen. 02-04 Duinzoomproject Zijpe-Den Helder beoogt de ontwikkeling van recreatie en natuur. Verplaatsing van bollen- grond naar Anna-Paulowna. Een cen trumfunctie voor Groote Keeten. Het recreatieplan Boslcerpolder, de ontwik keling daarvan tot een 19 hectare groot bungalowpark, plus hotelbouw. Het inkapselen van het schietterrein 't Botgat, dat zijn de speerpunten. 21-04 In dorpshuis De Kolfweid wordt de musical 'Alladin en de wonderlamp', o.l.v. Juf Ellen m.m.v. 35 leerlingen van de Frankendaelschool gespeeld. Uit de plakboeken van Jan Mooij, doorjannie Provily. Foto: Anita v. Egmond. -6.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 8