Verder vergaderde het dagelijks bestuur twee maal met de museumconsulent de heer J. Sparreboom. Het bestuur van de Stichting Callinger Erfgoed is als volgt samengesteld: D. Leguit voorzitter G. Zeeman secretaris P. van Gosliga penningmeester Akte van oprichting: 18 oktober 2001. Het museum. Als uitbreiding van het interieur zijn er nu twee vaste vitrines bijgebouwd op de hooizol der. Een vitrine waarin de maquette van het dorp in 1905, gebouwd door Piet Vos, is inge bracht en een vitrine waarin een maquette van dorp met duinen en strand van situatie 1970 is ondergebracht. Zeer vereerd waren we met twee maquettes die we in bruikleen hebben gekregen, n.1. een opengewerkt model van de boerderij, zoals zij vroeger geweest moet zijn. Gebouwd door P. Mooi uit Bergen en een model van de 'Klei ne Kaap', welke bij de Callantsogervaart op het duin heeft gestaan, gebouwd door Maar ten Bakker. Wederom konden we een keurige folder in kleurendruk uitgeven, deze keer voor de jaren 2001 en 2002. Tevens vonden we een sponsor welke de druk van de entreebewijzen voor zijn rekening nam. Dit jaar hadden we twee exposities voor het museumseizoen, t.w. in het achterom een expositie over het oude gemeentehuis van Callantsoog met foto's en attributen. Op de hooizolder een expositie over bijenteelt, n.a.v. het 100-jarig bestaan van de Bijenvereniging Zijpe/Callantsoog, samengesteld door de heer Den Held. In 2001 is het museum geopend geweest van 13 juni tot 9 september van woensdag t/m zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Bovendien 8 braderieavonden, alsmede de zondagen in voor- en naseizoen. Het museum heeft ook weer zijn medewer king verleend aan de open museumdagen in september, waarbij 171 bezoekers langs kwa men. Er zijn vier groepen rondgeleid en daarbij twee klassen van de Callantsoger lagere school. Het aantal bezoekers is in 2001 gestegen naar 1553. Dat is een toename van 107 vergeleken met het vorige jaar. In totaal is het museum 76 dagen geopend geweest. Er waren 73 vrijwilligers, die 'dienst deden' in de boerderij. Helaas is dit aantal met 5 ver minderd t.o.v. het vorige jaar. Het jaar werd afgesloten met een gezamenlij ke maaltijd voor alle medewerkers. Deze keer werd er 'snert' geserveerd in de kantine van camping 'Tempelhof, daarbij konden we 70 deelnemers begroeten. Het zomerhuis. Ook dit jaar werd het zomerhuis weer zeer goed verhuurd. 'Verhuurburo Callantsoog' ver zorgde weer de gehele gang van zaken rond deze verhuur. De stichting is het verhuurburo zeer dankbaar hiervoor, daar geen kosten gere kend worden! De inkomsten uit deze verhuur zorgen voor een groot deel, dat de stichting een gunstig financieel plaatje kan laten zien. Tot slot. Moet nog genoemd worden de groep vrijwilli gers, die iedere zaterdagmorgen in de boerde rij aanwezig is om onderhoud aan gebouw, erf, zomerhuis, tuin en museale zaken te ple gen. Zonder de vele vrijwilligers zouden we dit unieke stukje Callantsoog niet in stand kun nen houden. Callantsoog, januari 2002, G. Zeeman De maquette van de boerderij 'Tante Jaantje" van boven afgezien. Foto: Dries Blokker. - 5. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 7