JAARVERSLAG Inleiding. Op 15 november 2001 had de Stichting Callinger Erfgoed de boerderij al weer acht jaar in bezit en we moeten constateren, dat ook in 2001 de meerwaarde van het bezit ver groot is. Het belangrijkste wat op het stichtingsbestuur afkwam het afgelopen jaar, was wel het nemen van beslissingen om voorwaarden te scheppen voor het verkrijgen van een zo groot mogelijke subsidie van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, voor uitvoering van het restauratieplan. Voor het verkrijgen van een maximaal moge lijke subsidie waren de statuten van onze stichting niet toereikend. Alleen een stichting met de enkelvoudige doelstelling voor onder houd van het monument kan in aanmerking komen voor een subsidie van 50% van de sub sidiabele kosten. Het bestuur heeft toen beslo ten, de naam van de bestaande stichting te veranderen in 'Stichting Beheer Callinger Erfgoed'. Daarnaast is een nieuwe stichting in het leven geroepen t.w. 'Stichting Callinger Erfgoed' welke als enkelvoudige doelstelling heeft: 'het onderhoud van het monument, de museumboerderij Tante Jaantje'. Tot bovenge noemde veranderingen werd besloten op een buitengewone vergadering op 20 augustus 2001. In november kregen we bericht van Monu mentenzorg, dat zij ons een subsidie toekent van 50% over het subsidiabele bedrag van 86.622,00 oftewel 43.311,00 19.686,82). Als aan alle voorschriften is voldaan zal deze subsidie beschikbaar worden gesteld in 2003. Verder is de stichting mee gaan doen met het z.g.n. 'Adlib-project'. Het programma 'Adlib- museum' wordt gebruikt voor automatisering van collectiegegevens. Door een initiatief van de St. Museaal en Historisch Perspectief N. Holland konden we met nog een aantal musea in Noord-Holland gezamenlijk computer, prin ter, scanner en software kopen. Tevens was daarbij een opleidingscursus voor twee perso nen. 50% van de kosten hiervoor werden door de provincie gesubsidieerd. Inmiddels zijn we begonnen de reeds bestaande collectiegege vens volgens dit nieuwe systeem te verwerken. Om na te gaan welke aanpassingen gedaan moeten worden om te voldoen aan gestelde eisen voor het verkrijgen van het predikaat 'geregistreerd museum', zijn er metingen ver richt in de ruimtes van de boerderij. Het betrof metingen van temperatuur, relatieve vochtigheid, lichtwaarden en UV-waarden. Daaruit zijn aanbevelingen voortgekomen, waarover het bestuur in 2002 verder gaat beslissen. Bestuur. Stichting Beheer Callinger Erfgoed. Helaas verloren we door het overlijden van de heer Jb. Boeder een zeer betrokken lid van het bestuur. Zijn plaats werd ingenomen door de heer F. Vos. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: D. Leguit G. Zeeman P. van Gosliga W. Lastdrager C. Spijker mw. G. Wey-Dop B. Tiebie F. Vos secretaris penningmeester lid lid lid lid Er is nog één vacature in het bestuur, we heb ben goede hoop om in 2002 hiervoor een kan didaat te vinden. De financiële administratie van de Stichting is in handen van het admini- stratiebureau FI-AK te Schagen. Tijdens de ver gaderingen vertegenwoordigt de heer File- mieg dit kantoor. De heer S.E. Schaap regelt de indeling van de museummedewerkers tijdens het museumsei zoen voor toezicht en rondleidingen. Tevens heeft hij de administratie van de toegangsbe wijzen en de verkoop van de diverse artikelen in het museum in handen. Het bestuur vergaderde in 2001 vier keer, waarvan eenmaal in een buitengewone verga dering. Het dagelijks bestuur komt bijeen wanneer nodig, in ieder geval eenmaal in de twee maanden. Jaarverslag van de secretaris over het jaar 2001 van de Stichting Callinger Erfgoed. voorzitter PR -4. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 6