HET VERHAAL VAN EEN VAT Strandvondst in Callantsoog Vragen die een antwoord behoeven dus toog Mobil Contact in gezelschap van een expert van het Commercial Department naar noord Noord-Holland en stelde een onderzoek in. In de jaren '80 spoelde op het strand van Callantsoog een vat met smeerolie aan. Een Mobil-vat met het opschrift 'Mobil HD'. Zoals te doen gebruikelijk werd de officiële strand vonder van de gemeente, burgemeester P. van Gosliga, van de vondst op de hoogte gesteld. Het vat werd op last van de burgemeester naar het terrein van Gemeentewerken gebracht. De burgemeester is verplicht pogin gen in het werk te stellen de eigenaar op te sporen. Maar wie is de eigenaar van een vat motorolie dat gezien de beschadigingen zeker al vele jaren op zee zwalkte? Mobil is zeer waarschijnlijk niet de eigenaar, maar wie van onze vele klanten wel? De burge meester wendde zich tot Mobil. Ook ons bedrijf kon het eigendomsvraagstuk natuur lijk niet oplossen, maar het vat begon enkele mensen te intrigeren. Wat is dat voor een vat, waar komt het vandaan, wat zit erin en in welke conditie is de inhoud? "Jullie volgen de asfaltweg maar, dan kom je vanzelf op het Dorpsplein en daaraan ligt het gemeentehuis," had burgemeester Van Gos liga gezegd. Inderdaad was dat een betrouw bare aanwijzing, al hadden wij daar aanvan kelijk niet zoveel vertrouwen in. Een gezonde frisse zeebries maakte de stappen over het kleine dorpsplein tot een tintelende ervaring. De hoogblonde receptioniste van het raad huis van Callantsoog snelde naar de kamer van de burgemeester en riep gemoedelijk om de hoek van de deur: "Burgemeester, de heren van Mobil zijn er." In de knusse burgemeesterskamer deed de eerste burger van Callantsoog zijn relaas. "Vorige week stormde het nogal en dat bete kent dat er nog wel eens wat aanspoelt op het strand. U moet niet vergeten dat onze gemeente 11 Ion strand heeft dus als er in deze streken iets op drift raakt is er een beste kans dat het op het strand van Callantsoog terechtkomt." De burgemeester verhaalt van neergestorte weerballons, een pak met kilo's kostbare hasj en van tonnen hout die alle maal in het recente verleden op het Callantsoogse strand terechtkwamen. Ook omhoog gewoelde munitie uit de laatste wereldoorlog wordt nogal eens op het prach tige strand gevonden. "Ilc zal jullie uitleggen hoe dat gaat," zegt de heer Van Gosliga. v.I.n.r.: Theo Janson, Pier van Gosliga, Willem Ram pen, Piet Bleijendaal. Van oud-burgemeester Pier van Gosliga ontvingen wij een artikel uit Mobil Contact over een strandvondst in de periode dat hij Burgemeester (en dus strandvonder) was. Omdat het volgens ons nooit verder is gekomen dan Mobil Contact, plaatsen we het nu in deze 'Clock'. - 18.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 20