CORNELIS HOEK, OFTEWEL PORKY EEN CANADESE BRIEF GRAMMOFOONPLAAT Blij verrast was de redactie toen er een reactie kwam op het artikeltje in 'de Clock' no. 4, 2001. De heer L.R. Deugd uit Den Helder stuur de ons waardevolle informatie over Porky, die we u niet willen onthouden. Het blijkt dat Cornelis Hoek is geboren op 21- 11-1879 te Callantsoog. Hij overleed op 92-jari- ge leeftijd te Egmond aan Zee op 13-07-1972. Porky was de zoon van Maarten Hoek en Aagje Vos, beiden geboren Callantsogers. Cornelis was hun enige zoon. Hij trouwde op 24-jarige leeftijd op 24-01-1904 te Callantsoog met Teetje Groet. Op de zgn. Kwartierstaat van Cornelis Hoek staan helaas niet de kinderen vermeld, die het echtpaar heeft gekregen. Dat ze kinderen had den, blijkt uit de overlijdensadvertentie die de heer Deugd ook meestuurde. Maar laten we nog wat verder terug gaan in de tijd. De voorouders van Porky hebben allemaal een band met Callantsoog: zijn grootvader Cornelis, weliswaar geboren in Schagen op 19- 07-1831, trouwde in Callantsoog met Dieuwertje Brouwer, geboren 27-11-1828 te Schagen. Van de overgrootvader, de timmerman Maar ten Hoek, weten we dat hij is geboren ca. 1792. Hij overleed op 31-08-1855 te Callantsoog. Op precies dezelfde datum overleed ook groot moeder Teunigje Baken. Persoonlijk word ik dan nieuwsgierig wat er toen gebeurd kan zijn, dat deze twee mensen op dezelfde dag zijn overleden. Zullen we het ooit weten? Tot zover voorlopig de voorouders van Cor nelis Hoek. Een volgende keer willen we wat dieper duiken in het verleden, want de kwar tierstaat gaat nog veel verder De heer Deugd stuurde ons ook nog gegevens over strandingen/reddingen waarin Porky hoogstwaarschijnlijk een rol heeft gespeeld. In de verslagen van de NZHRM worden veelal geen namen genoemd, dus blijft dat een beet je gissen. Navraag bij de KNRM om inzage te krijgen in de strandingsrapporten levert hope lijk nog wat meer informatie op. Een ding weten we wel zeker. Cornelis Hoek was betrokken bij de redding van de opvaren den van de Constance op 10 oktober 1903, vlak voor Callantsoog. Ook over dit gegeven vertellen we u de volgen de keer graag meer. Willem Zeeman kreeg een brief vanuit het in dezen, vandaar dat we de brief aan onze verre Canada van ene Joop van den Berg. lezers voorleggen. Hopelijk kunnen we Joop Hij vroeg aan de redactie of die deze man kon van den Berg dan verder helpen. Reacties helpen. Helaas komen wij ook niet zo erg ver graag naar de redactie van 'De Clock'. Mevr. Van Wensum nam lcontakt met ons op. Zij heeft een plaat (33 toeren) van de accor deonvereniging uit 1969. Als er belangstelling voor is, kunnen we kijken of er een mogelijk heid is om deze plaat op een C.D. te zetten. Op de plaat staat de ouverture 'Cosmea' en 'Offenbach melodieën'. Bij de Golfbrekers was Th. Pruim de dirigent. U kunt bellen: 0224-581501. Lammie de Ruiter Geachte heer Zeeman, Ik heb uw naam gekregen van iemand in Callantsoog toen ik daar was een paar weken geleden. Ik had graag met u wil len praten, maar het kantoor was gesloten, dus nu maar per brief. Reden: Mijn ouders hebben in Callantsoog/Groote Keeten gewoond, waarschijnlijk 1918-1919. Mijn vader werkte toen aan de kustbescherming. Hij is toen zijn linkervoet verloren, afgereden door het locomotiefje van het smalspoor zandtreintje. Nu zou ik graag willen weten: De juiste datum van dit ongeluk en ook de naam van de werkgever, met alle bijzonderhe den van het ongeval. De persoon die uw naam gaf, meende dat u mij wel kon helpen of iemand wist die kennis heeft van deze gebeurtenis. Ik hoop, dat dit zo is. In afwachting, met vriendelijke groet, Joop van den Berg - 16.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 18