Het toetje was prima, dat liep er goed in, als ik de zaak zo bekijk had ieder het naar de zin. Nu gaan we gauw varen, de tijd gaat vlug door, je raakt met zo'n tocht op je tijdschema nooit voor. Wat een gebouwen langs de haven wat een machtige kranen, die weten zich wel vlug door het werk te banen. Om 3 uur gingen van de boot de trossen los, toen waren er veel meer mensen op de boot als centimeters garen op een klos. Rotterdam, grootste zeehaven ter wereld zo werd op de boot verteld, als je alles goed in ogenschouw neemt sta je werkelijk versteld. Zo'n tocht door de Rotterdamse haven zal niemand gaan vervelen dat spreekt toch vanzelf, als het aan mij lag had ik wel willen varen tot kwart over elf. Ook werd er nog verteld over het nat van Schiedam, maar dat kennen de Hollanders wel goed, zoals van het varken de ham. Toen we weer aan wal lagen uiterst voldaan, zijn we zo vlug mogelijk in de bussen gegaan. Vanaf Rotterdam zijn wij toen een andere route gegaan, dit om verveling van de weg tegen te gaan. Wij reden over Wassenaar, Hillegom de bollenstreek, 't was alles heel mooi, hoe je het ook bekeek. Kwart over zes belanden we op het kopje van Bloemendaal en daar onthaalden ze ons allemaal. Brood en koffie van prima kwaliteit, daar heb ik zeker niet teveel aan gezeid. Om bijna half acht verlieten we Bloemendaal, vandaag de laatste zit van ons allemaal. In de chauffeurs hadden wij het volst vertrouwen, dat ze ons heel en wel weer naar huis zouden stouwen. Het is volkomen gelukt, dank brave mannen, alles is weer netjes in kruiken en kannen. De dames in de bus zorgden voor ons als een moeder zo goed, Vrolijk en blij, het scheelt zoveel hoe je het doet. Dank aan de muziek voor het muzikale onthaal, dank aan alle - dank aan allemaal. Ik vond het een pracht van een tocht en een heel mooie dag, ik hoop dat ik deze een volgend jaar weer meemaken mag. -15.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 17