BEJAARDENTOCHT, 19 JUNI 1968 K. Kalf Daar gingen we dus weer, ik voor de 16de keer, dat gaat zo maar door, totnu is hij er niet meer. Wie zal na mij zo'n reis gaan berijmen Is het Jan, Piet of Griet, of misschien een Sijmen Wat doet het er toe, die tochten gaan wel door, daar zorgen de gulle geefsters en gevers en de Commissie wel voor. Weer missen we er enkele, onder andere Ab Roos, Kijk toch om je heen, wat is het leven toch broos. Maar er zijn ook nieuwe, te weten Arie Mooij, die valt nu ook aan de ouderdom ten prooi. Je zou het hem niet aanzien, daar gaat het niet om, hij is nog flink en robuust en helemaal niet krom. Jan Kruit is er ook, met zijn vrouwtje Trijn ze gingen beide mee en dat vinden we fijn. Het startschot bij het Bejaardenhuis was 's morgens 8 uur. We stonden reeds klaar en waren vol vuur. Even een klein ritje tot het gemeentehuis, daar was het een drukte van belang daar was heel wat gespuis. Dat is wel een verschil bij vroegere jaren, toen waren het alleen dorpers die je na stonden staren. Nu staan er ook vakantiegangers te kijk, die geven dus ook van hun belangstelling blijk. Voor 20 jaar terug stonden er maar weinig huizen, en nog niet een met een brug, als je over 20 jaar hier komt, ken je Callantsoog niet terug. Die bruggen blijven misschien toch wel niet lang, want als de riolering zich doorzet komen ze weer in het gedrang. Het weer moeten we maar afwachten, het is zoals het is, we zullen de dag maar niet prijzen voor de avond er is. Voorbereidingen zijn nodig voor ieder werk, zelfs voor een dominee voor zijn preek in de kerk. Gisteravond hadden commissieleden het in het Gemeentehuis erg druk, maar het ging er vrolijk toe en dat was een geluk. Er werd gezongen van ik zag drie heren broodjes smeren. Daarna volgde het inpakken, daaraan was de burgemeester van de partij, heel vlug vulde hij zakjes plastiek, en legde ze netjes opzij. Als over twee jaar de burgemeester is gepensioneerd, heeft hij alvast voor inpakker geleerd. Half negen begonnen we de tocht, en we wensten elkander dat alles goed slagen mocht. Langs Euratom, hopelijk voor vreedzaam gebruik, dan vind ik zo'n bedrijf waarachtig wel leuk. Door Alkmaar-Heiloo-Castricum-Limmen-Beverwijk, steeds zie je weer wat anders er is zo bijzonder veel te kijk. In hotel Ter Burg werd koffie geserveerd, de eerste stopplaats deze tocht, en we hebben weer wat geleerd. Naar Rotterdam langs de houten lepel en Schiphol, ik hoorde enkele dames luidruchtig lachen, wat hadden ze een lol. Rechts en links van de autoweg lagen vele dorpen en steden, die worden door de autobussen helemaal vermeden. Om bijna halféén te Rotterdam in Café Restaurant Bellevue het was prachtig mooi weer, men behoefde geen paraplu. De maaltijd was goed, de aardappeltjes mooi rond, wij kunnen zoiets niet weten het is misschien wel gezond. - 14. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 16