HOLLANDS HISTORISCH MAGAZINE STAMBOOM LANGE NAGELS Toe tante Jantje uit Winkel een dagje bai Guurtje te gast was, zoi ze inienen, toe Guurtje in de keuken an 't studderen was: "Guurtje, moid, wat heb die hond van jullie een vers krikkel ij ke lange nagels an z'n tone. Deer mot wat an daan worre oor. Je moete maar teugen Gert zegge, dat ie alle dagen een end met 'm fietse moet, dan sloite ze wel. Je hore 'm nou aldeur tikken as ie loupt, 't stom me dier heb 'r zelf last van. Dat is toch tebot." "Ik zei 't 'm vertelle oor tante," zei Guurtje, "ik had 't zelf nag niet opmorken, maar nou je 't zegge, ja, ze benne wel wat an de lange kant." D'r zei zowat een paar maande verloupen weze dat tante weerdrs opperdan kwam. En weer begon ze over de hond te teuten. "Nou, nou hewwe jullie nag niks an die hond z'n nagels dein," lceeuwde ze, "ze benne nag krek eveliens as toe ik iemeslesten hier was. Dat valt m'n teugen van Gert oor, ik docht dat ie zo groot van 'm hield." "Dat doet ie olc, tante," stoof Guurtje gebelgd op, "hai fietst alle eivende een uur met 'm, zo gauw as we klaar benne met 't eten." "Nou, dat snap ik niet oor, hoe ken dat den moidje. As hai alle dage een uur naast de fiets draaft, den moet ie temet gien nagels meer over hewwe!" "Ja lcoilc tante, dat zit zó: Gert vindt 't toch altoid zo begrotelijk voor 't beist om dat hele end te loupen, dat hai heb een lcissie achterop z'n fiets maakt en deer zit ie den in." In bovengenoemd blad stond het volgende stukje: In veel tijdschriften van historische verenigin gen is het een vaste rubriek, 'toen en nu', waar bij een oude foto of ansichtkaart naast een nieuwe op dezelfde plek genomen foto wordt geplaatst. De Historische Vereniging Callantsoog heeft op deze manier een boek gemaakt. Soms zijn de verschillen schokkend, maar een andere keer is het frappant hoezeer het beeld van vroeger beklijft. De hedendaagse kleurenfoto's zijn speciaal voor het boek gemaakt, waarbij zoveel mogelijk hetzelfde standpunt is ingeno men als destijds. De foto's zijn gedateerd en er staat een korte uitleg bijHet geheel is door de vele haarscherpe afbeeldingen een fraaie uit gave geworden. W. Lastdrager e.a.(samenst)- Een unieke kijk op een eeuw Callantsoog en Groote Keeten. Uitgave Historische Vereniging Callantsoog. 204 blz. 56,00 of €25,50. Verkrijgbaar in museumboerderij 'Tante Jaantje', Dorpsplein 33 te Callantsoog of te bestellen bij mevr. S. Planting-de Pagter, tel. 0224-582493. Mevr. Snel stuurt ons een stamboom die Als u geïnteresseert bent, belt u dan naar behoort bij de foto van de families Schouten Jannie Provily, 0224-581501. Zij zal hem dan en Snel. Zie 'De Clock' no. 4 december 2001. aan u opsturen. Nel Rentenaar-Bakker -13.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 15