AGENDA LEDENVERGADERING VERSLAG VERENIGINGSJAAR 2001 AGENDA 1. Opening. 2. Notulen Alg. Ledenvergadering d.d. 20-4- 2001. Zie 'De Clock'juni 2001, blz. 25. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Jaarverslag secretaris. 5. De penningmeester presenteert de jaarre kening 2001. De begroting 2002 wordt ter discussie gesteld. Het financieel verslag ligt zoals gebruike lijk op de tafels. Het is oolc op te vragen bij de penningmeester, tel. 0224-582103 6. Verslag kascommissie. Verkiezing nieuwe commissie. 7. 9. Bestuursverkiezing. Er zijn geen aftreden de leden. Het bestuur stelt voor als negen de lid in het bestuur te benoemen de heer Jan Koelemey. Verslagen van Callinger Erfgoed en de werkgroepen. De excursie naar Friesland op zaterdag 20 april 2002 gaat door. De excursieleider Cor Spijker licht een en ander toe. Rondvraag en daarna pauze. Na de pauze zal de heer Diclc Keijzer uit Landsmeer een lezing met dia's verzorgen over het Noord-Hollands Kanaal. 1 Inleiding De belangrijkste datum in het jaar 2001 was voor de Historische Vereniging 10 juli, toen werd namelijk het boek 'Een unieke kijk op een eeuw Callantsoog en Groote Keeten' gepresenteerd. Een prachtig boek met schitterende foto's. Het was een werk om trots op te zijn. In de zomer waren er twee extra ledenvergade ringen. Die waren nodig om belasting technische redenen. De vereniging is nu in een lagere tariefzone ingedeeld. Dit alles stond in verband met het legaat van de heer Jb. Struyf. De excursie ging jammer genoeg dit jaar niet door; reden er waren te weinig deelnemers. Helaas moesten we dit jaar ook afscheid nemen van een zeer gewaardeerd lid van onze vereniging. Het was Jaap Boeder die in febru ari 2001 overleed. Jaap stond altijd voor onze vereniging en Callinger Erfgoed klaar. We mis sen hem erg. 2 Ledenbestand We schommelen steeds om de 530 leden. 3 Bestuur Sara Planting en Jannie Provily werden weer voor driejaar benoemd. 4 Algemene Vergadering We hadden maar één ledenvergadering en wel op 20 april. Na de pauze was er een lezing over stolpboerderijen in en rond Callantsoog door de heer Groentjes. 5 De Clock De redactie is aangevuld met Muja Blokker. Er is veel tijd gestoken in Het Boek en daarnaast was er steeds een goed verzorgd kwartaalblad. De redactie heeft een geweldige prestatie gele verd. 6 Werkgroepen De stolpboerderijen in de voormalige gemeen te Callantsoog zijn allemaal in kaart gebracht. Ook zijn ze gefotografeerd. Er is een heel album samengesteld. De krokussen op de begraafplaats hebben prachtig gebloeid. Helaas heeft Akke Bloem ons team verlaten. Ze wordt nog bedankt voor het vele werk dat zij en haar man verricht heb ben. In haar plaats is een nieuwe medewerk ster gekomen, namelijk Natasja de Wit-Doorn. Ook haar vader wil ons als invaller helpen. 'De Visserman'. Het beeld 'De Visserman' blijft HV ondanks het af en toe barre klimaat ■Kt j zich uitstekend houden op de heu- EË'-i vel op het Dorpsplein. H Ook onze weidemolen 'De Zwaan' doet wat er van hem verlangd wordt. Onder leiding van molenaar Cees Zwaan draait hij regelmatig en zorgt er voor dat het land pias-dras blijft. Op vrijdag 5 april 2002 houdt de Historische Vereniging Callantsoog haar Algemene Leden vergadering om 19.30 uur in het dorpshuis 'De Kolfweid' te Callantsoog. 10. 11. Sara Planting Boerderijbeschrijvingen. Grafmonumenten. - 12.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 14