JAARLIJKSE UITLOTING RENTELOZE OBLIGATIELENING AS ZE D'R IN LAIT EXCURSIE Voor de derde maal heeft uitloting plaatsge vonden van de door de Stichting Callinger Erfgoed in 1993 uitgegeven renteloze obliga tielening. Sinds 1 januari 2000 wordt per jaar 10% van de uitgegeven obligaties met een nominale waarde van 100,00 45,38) afgelost. Voor het kalenderjaar 2002 zijn de obligaties eindigende op het eindcijfer 8 (zegge acht) uit geloot. Op de obligatienummers 508, 978 en 1038 is boven de nominale waarde een premie van 75,00 34,03) gevallen. Op zaterdag 30 maart en zaterdag 6 april a.s., 's middags tussen 2.00 en 3.00 uur kunnen de te verzilveren c.q. de te schenken obligaties worden ingeleverd ten kantore van de pen ningmeester (zomerhuis achter de woning) Duinroosweg 20 te Callantsoog. Toezending per post van de uitgelote obligaties is eveneens mogelijk en wel aan het adres van de penning meester P. van Gosliga, Duinroosweg 20, 1759 HJ Callantsoog. In de komende twee jaar staat de stichting voor grote uitgaven. De Museumboerderij Tante Jaantje' - aangewezen als Rijksmonu ment - zal uitwendig een grondige restauratie ondergaan. De restauratiekosten worden ge raamd op rond 100.000,00 45.378,00). On danks een ruime rijkssubsidie, welke wordt begroot op rond 60.000,00 27.227,00) blijft er toch een aanmerkelijk bedrag voor reke ning van de Stichting. De penningmeester zou het dan ook van harte toejuichen, wanneer zo veel mogelijk obligaties worden geschonken. Een zgn. schenkingsverklaring is bij de pen ningmeester verkrijgbaar. Inlevering, eventu ele toezending c.q. schenking van de in de jaren 2000 en 2001 uitgelote obligaties, eindi gende respectievelijk op het eindcijfer 3 en 1 is nog steeds mogelijk. Zo ging het nu eenmaal op ons dorp. Als iemand overleden was, werd de dorpstimmer- man gehaald. Die nam dan de maat van de dode. In de werkplaats begon hij de kist te timme ren. Daarna moest de kist geschilderd worden. Dat was voor een timmerman een hele klus. Eerst gronden, dan plamuren en dan enz. Soms droogde de verf erg slecht. Daar de kist toch op tijd klaar moest zijn, werd die dan naar de bakker gebracht. Naast de oven staan de droogde het geheel wat vlugger. Op een dag vestigde zich in ons dorp een echte schilder. De timmerman was blij, hij hoefde nu geen doodskisten meer te schilderen. Het duurde niet lang of er overleed een dorpeling. Ditmaal was het een nogal gezette vrouw. Het was midden in de zomer en bloedheet in het huisje waar de vrouw opgebaard lag. Haar zoon was na een paar dagen al eens in de werkplaats geweest om te kijken "of dat met die kist al opslcoot". De schilder wilde ech ter van zijn eerste kist een goed stuk werk maken en dat kostte tijd. Ondertussen begon het in het huisje van de overleden vrouw enigs zins te ruiken. Dus stapte de zoon opnieuw naar de schilder en vroeg: "Zeg, ken je de kist niet ofskildere, as moeder d'r in lait?" De schilder schrok en riep: "Daar begin ik niet an!" De excursie op zaterdag 20 april 2002 is bijna voltekend. Er kunnen nog vijf personen mee. De deelnemers ontvangen in maart een acceptgiro. We vertrekken om halfnegen vanaf het Dorps huis. Om ongeveer zes uur zijn we dan weer terug. Jb. Vos Pzn. - 10.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2002 | | pagina 12