caravan op camping 'de Nollen' en genoten van strand en zee, want dat bleef trekken. Op de terugweg gingen ze vaak in de 'Wijde Bliek' een hapje eten. Daar hoorden zij van Jaap Posthuma dat 'de Visserman' te koop kwam. In december 1983 hebben ze het gekocht, maar omdat Piet nog een 'zomertje door wilde', zijn ze er in september 1984 in geko men. De 'keuken', de ldeine kaart, was er al, maar is nu met het veranderen van de tijd groter geworden. Ook het verenigingsleven is veranderd, velen van de oude stamgasten zijn er niet meer. Dus werd het moeilijk om de klaverjasclub en de maandelijkse spellenavond met Oudhol landse spelen, in stand te houden. De ijsclub houdt er nog ieder jaar zijn ledenvergadering met aansluitend de Oudhollandse spelen. Het jaarlijkse driebandentoernooi wordt altijd gehouden in het laatste weekend van januari. Het nieuwjaarsborreltje is gebleven, jaren lang getapt door Simon Mooij. Alhoewel, de laatste keer bleef ook hij vóór de tap. Het kan toeval zijn maar één van de mede werkers is nog verre familie van A. Boontjes van no. 11, namelijk Gerard Boontjes. Van de drie kinderen Petra, Jolanda en Cor is Jolanda getrouwd met Adriaan Brak junior, zoon van A. Brak van no. 13. Drie jaar geleden werd het pand geheel gerenoveerd, onder supervisie van Peter. Dag en nacht was hij er mee bezig. Al zijn ideeën werden verwezenlijkt en het werd precies wat ze wilden: een oer- Nadat Cor in 1965 zijn horeca-papieren had gehaald werd Dorpsplein no. 13 verbouwd tot café. Om aan bepaalde voorwaarden van de horeca te voldoen moest het lokaal een zeke re hoogte hebben. Daarom kwamen in het dak kleine dakkapelletjes en werd het pla fond omhoog gebracht, maar als er ruimtege brek was zaten b.v. de klaverjassers in de huiskamer. Na vele jaren de gebroeders Steigstra, stopte in 1970 Cor ermee. Piet ging nog door tot 1977 en heeft het daarna ver kocht aan Tiny en Piet Post. Na een paar jaar kwam het in handen van Wil en Peter Tromp. Zij is geboren in Cal- lantsoog en dochter van Jo Beun. Hij kwam uit Schagen, zijn ouders beheerden café 't Vosje. Ze leerden elkaar kennen met Zante- mer kermis. Peter was tegelzetter en Wil was toen al werkzaam in de horeca bij o.a. Nielc Smit, Jacob Vos en Posthuma. Ze trouwden en gingen in Schagen wonen. Maar toen Peter rugklachten lcreeg, kochten ze op aanraden van vader en moeder Tromp een café in het oostelijk havengebied van Amsterdam. De ouders van Peter gingen mee en hielpen wat zij konden om van het café een goedlopende zaak te maken, 's Morgens vroeg ging de tent open en kwamen de chauffeurs en havenar beiders al koffie drinken. Honderden ballen gehakt hebben zij gedraaid. Het voordeel van dit bedrijf was, dat zij in de weekenden vrij waren, want dan werd daar niet gewerkt. Dan gingen ze lekker met de kinderen naar hun gezellig, functioneel gebouw. Alles prachtig op elkaar afgestemd, de betimmering, meu bels, verlichting, met een schitterende wind wijzer in het plafond gemaakt door de oude van Brederode uit Den Helder. Peter heeft zelf zijn oude vak weer opgepakt en de tegels gelegd. Het is een prachtig spul gewor den op een perfecte lolcatie met twee ter rassen. Een aanwinst 'De Visserman' anno nu. voor het dorp. -67.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 7