1816 VlieaireUL Berqeti Het was toen nog echt amateuristisch, alles moest zelf worden betaald, geen dubbeltje voor de reis, zelfs het badpak moest zelf wor den betaald. Altijd ging mevrouw Tholen mee naar het zwembad, het was een fantasti sche moeder! Op een dag kwam Leonie op een idee. In Callantsoog konden de kinderen niet zwemmen. Samen met haar zuster besloot ze de kinderen van Callantsoog zwemles te geven, o.a. ook Jacob Vos, die net zo oud als zijzelf was en al een beetje een stoppelbaardje had. Ondertussen had de familie een eigen onder komen, een houten huisje op de Op 't Landtweg gekocht, zij noemden het de 'Zeehut'. In de oorlog is dat helemaal opge stookt. In 1927 werd zusje Boy geboren. Mevrouw Tholen ging toen voor langere tijd naar Callantsoog. En toen Boy de leeftijd had dat zij naar school moest, ging zij zelfs in Callantsoog naar school. Vreselijk vond zij dat, vooral als haar moeder en zus Atie langs de school liepen en dan naar haar zwaaiden. Na de oorlog kochten ze aan de Zeeweg, dat zal ongeveer in 1948 geweest zijn, het huisje van Jan en Aatje de Wilde. Ze noemden het weer de 'Zeehut'. Ondertussen waren de oudste kinderen getrouwd. Zij huurden bij particulieren het huis, of een gedeelte daarvan (die woonden dan meestal in de garage of het schuurtje) en kwamen weer gezellig met hun kinderen naar Callantsoog. Zus Atie b.v. huurde bij Jan en Aafje de Wilde de bovenverdieping van de schilderswerkplaats, die was veranderd in een appartement. Heel veel nichtjes en neef jes mochten mee en bewaren daar fijne her inneringen aan, maar ze mochten absoluut niet aan de verfblikken komen. Mevrouw Inglis-Arkell was intussen getrouwd en woon de in het buitenland, 17 keer is zij verhuisd. Ze vond dat altijd enig, het was voor haar altijd weer een uitdaging. Het nadeel was, dat haar kinderen nooit vriendjes hadden en dat ze bij iedere verhuizing dingen lcwij traak te, zo ook haar foto's, heel erg is dat. Nadat haar man was overleden en zij een heel koude winter doorbracht op een berg in Italië, huurde ze op aanraden van haar kinde ren een zomerhuisje op de Zeeweg waar ze de hele winter verbleef. Op de dag dat zij weg zou gaan, stond ineens het huis aan de over kant van de familie Tamis te koop. Ze kocht het nog dezelfde dag, bleef nog een paar dagen om alles te regelen en woont daar nu alweer 10 jaar naar grote tevredenheid op, zoals zij zelf zegt, het mooiste plekje van Callantsoog. De uitgeverij Omnia-Fausta, Korenmolen 145, 9203 VB te Drachten verzoekt ons bekend te maken dat bij hem is verschenen een her nieuwde uitgave van: Karakterschetsen van Nederlandsche mannen en vrouwen in het jaar 1816. Hierin wordt de lezer meegenomen naar plechtigheden bij de geboorte van een kind, schaatsenrijden, maar ook worden aan hem landschappen, dorpen, steden en kleding beschreven. Gebonden in Cobraleer, formaat 20 bij 12 cen timeter. Aantal pagina's 420. Normale verkoopprijs 249,50 113,22). Voor de lezers van dit blad 199,50 90,53). Een folder met bijzonderheden ligt ter inzage in de museumboerderij 'Tante Jaantje'. Bij de uitgeverij De Coogh in Bergen is een boek verschenen van de heer J.H. Schuurman uit Heiloo. Het is een boek over het vliegveld Bergen met veel foto's. Het handelt voorna melijk over het wel en wee in de oorlog 1940- 1945. Het bevat veel interviews met nu nog levende personen die alles meegemaakt heb ben. Honderden foto's verduidelijken veel van wat er allemaal op het vliegveld gebeurd is. Het boek is te bestellen bij de uitgeverij De Coogh, tel. 072-5815925 of via internet www.decoogh.nl, of bij de boekhandel. Prijs 74,49 33,80). -65.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 5