Itvaesfweic m&t Mevrouw Leonie Inglis-Arlcell-Tholen Haar vader, de heer Ben Tholen had een grootijzerhandel aan de Groen Burger Wal 29 in Amsterdam. Hij voorzag andere zaken in Noord-Holland van handelswaar. Hij kwam al jaren bij de firma Govers in Den Helder, zij waren inmiddels goede vrienden geworden. Ze raakten aan de praat over vakanties en op een gegeven moment zei de heer Govers: "Je moet eens in Callantsoog gaan kijken, dat is een leuke plaats voor je vrouw en kinderen." Het gezin Tholen bestond toen uit vier meis jes: Leonie, Tonnie, Atie en Toos en een jon gen, Jan. De raad werd opgevolgd en de bovenverdie ping van 'hotel Duinzicht' werd van Piet Vos gehuurd. De eerste keer gingen zij met de boot. Dat was een lange reis, het duurde wel een dag, want er werden vele plaatsen aan gedaan uit Amsterdam. Onderweg werden ze door moeder met spelletjes zoet gehouden. Bij de Stolpen werden zij afgezet en bepakt en bezakt gingen ze lopende naar Callantsoog. De volgende keer gingen ze op de fiets, ook een eind, maar het ging toch gemakkelijker en mevrouw Tholen ging met een taxi. Ze vonden het heerlijk in Callantsoog, de hele dag aan het strand, weer of geen weer, al stormde het, ze gingen. De meisjes gingen vooruit, zetten de tent op en dan kwam moe der met proviand, altijd had ze een zalc met pruimen mee. En het was toen nog zo rustig, dat ze een hele dam voor zichzelf hadden, (niet meer voor te stellen in deze tijd). Maar tot hun verontwaardiging zat er het volgend jaar nog een familie! Boos waren zij, die mensen konden toch wel een dam verderop gaan zitten, vonden ze. Verder waren het geweldige vakanties, moeder kookte, maar de andere huishoudelijke taken werden onder de meisjes verdeeld. Leonie (mevr. Inglis-Arlcell) kon geweldig schoonspringen. In het zwembad van Amsterdam zag zij jongens prachtige spron gen van de 3 meter hoge duikplanlc maken. Zij dacht, dat kan ik ook en oefende met de jongens mee. Zo werd zij 4 tot 5 keer Nederlands kampioen schoonspringen. Een hele prestatie, want zij was toen pas 20 jaar. Zelfs is zij een keer uitgezonden naar Londen, dat zal ongeveer in 1935 of 1936 geweest zijn. 33 van Jannie Provily Zij herinnert zich hoe defam. Tholen aan het einde van de dertiger jaren in Callantsoog terecht kwam. -64.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 4