D& zAnatweniaüia Ik zal er niet te veel jaartallen op loslaten want hier en daar waren de meningen ver deeld of vaag daarover. Het ontstaan van een zangvereniging zal zo ongeveer in de 30-er jaren plaats hebben gevonden. Repeteren gebeurde in een school klas of in de kerk, dit vanwege de mooie akoestiek. Uitvoeringen samen met de fanfare en wed strijd-zingen in Nieuwe Niedorp. Zo werd er in nog veel meer dorpen gezongen waarbij de firma Johannes uit 't Zand voor vervoer zorg de. Tijdens de uitvoeringen was de heer K. van Eclc vaak aanwezig om met een grapje en grolletje e.e.a. aan elkaar te breien. Hoogstwaarschijnlijk is mevr. Breebaart de eerste dirigente geweest. Later gevolgd door de heer Tj. Prins, de heer K. Wardenaar, de heer Cuperus, de heer Venneker en mevrouw G. Visser. In latere jaren werden uitvoeringen, samen met 'de Toneel' gegeven in hotel Callant. Er gaan geruchten, dat er toen een grammo foonplaat van is gemaakt. Ook in Callantsoog werden concoursen gehouden. Dat gebeurde in tenten op wat toen gelukkig de passende naam had, De Buurt. J. Mooy Toen ik een tijdje terug aan de redactie voorstelde om iets over 'zingen in Callantsoog' te schrij ven, wist ik niet waaraan ik begon. Gelukkig kon ik diverse dames strikken om terug in de tijd te denken. Veel dank zijn we daarom verschuldigd aan mevr. J. Kos-Duit, mevr. M. Brantenaar, de zusters M. Schmidt-Baken enj. Kruit-Baken. Vele foto's kwamen op de proppen en vele herinnerin gen kwamen boven. te rij, v.l.n.r.: Marie van Scheijen, Ma Brantenaar, Meester Prins - dirigent, Jannetje Duit, mevr. Mol, Jannie Baken, mevr. Borst, Griet van Scheijen, mevr. Prins, Annie Dekker. 2e rij, v.l.n.r.: Onbekend, Agaat van Rossum, Onbekend, Annie Swaerts, Mien Baken, Onbekend, Onbekend, Gerrie Visser. -62.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 2