Eed/ Suttevldaaskado Eetv Kerstkado? W Beeldje 'De Visserman' 27,50 12,48), 39,00 17,70) 60,00 27,23), 104,00 47,19) Van Belgisch zwart cement of bronskleurig. Verschillende lengtes. Als het zand langs de Noordzee stuift (SA. Doevendans) 30,00 13,61) De geschiedenis van Callantsoog tussen 1740 en 1760. Een roman waarin schout Van Duijsburg de hoofdpersoon is. Een unieke kijk op een eeuw Callantsoog en Groote Keeten56,00 25,41) Foto's van het oude Callantsoog en daarnaast 100 foto's in kleur van Callantsoog 2000. Dit boek is ook te koop bij de VW en Jannie Provily, Dorpsweg 30 te Callantsoog. Al jaren had ik probeerd om wat bome in ons dorp te lcraigen, maar 't liep altait op niks uit. Op 22 Januari 1919 had de V.V.V. (Piet Vos was bestuurslid. Red.) 'n verzoek om subsidie dein an de Raad. Zij wilde an de oostkant van 't durp denne zette. In Petten waren ze deer al druk mee in de weer, dus weerom hier ok niet? 't Had wat voete in de eerde, want de Raad wou niet ver der gaan as vijftug golden. Toch kreeg bur gemeister Lovinlc op ien stem teugen honderd golden los. En gratus de beschikking over 'n strook nollegrond om d'r voor te gebruiken. In de winter waren hier altaid veul werkeloze en die lieten we toen het terein spitten, dat kwam ons op zeuventug golden. In Slcoorl wier voor dertig golden tweijarige dennen kocht. 500 Montana, 500 Larisio en 500 Oostenrijkers. Ze benne plant met hulp van Piet van Jantje en Braam, de duinopzich ter. De meiste Callantsogers lachten ons uit en noemden 't de boerekooltuin van Piet Vos. Op de eivend, dat de V.V.V. 12,5 jaar bestond, had ik op 't toneel twei denne neerzet, ien uit 't boerekooltuintje, die al twei meter hoog was en d'r naast 'n tweijarig dennetje. Hiermee leit ik uitlcomme wat er bereikt was. En ik genoot! In 1940 was 't un heel mooi bossie worren, maar toen hewwe de Duitsers 't omhakt. Naschrift redactie. Op zaterdagmorgen kunt u altijd in de Museumboerderij 'Tante Jaantje' aan het Dorpsplein terecht om bovenstaande artikelen te kopen. Piet Vos Jbz. Onderstaand stukje komt uit een bundel verhaaltjes getiteld: 'Het werk en leven van een 75-jarige Callantsoger'. De ruim 175 stukjes zijn alle geschreven door Piet Vos, de zoon van Jacob en Grietje Vos die in de boerderij aan het Dorpsplein 33 hebben gewoond. Nu museumboerderij 'Tante Jaantje'. We denken dat het bos gestaan heeft ten westen waar nu de Zeehut aan de Zeeweg staat. Daar staan ook nu weer dennen. Het bos van Piet Vos stond ook op het stuk grond waar jarenlang Callantsogers tuintjes hadden. Restanten ervan zijn nog zichtbaar. - 79.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 19