Op een lceer was 'r ok weer drs een uitvoe- Maar Gert hield vol en wier zomaar puur as- ring, hoe 't hiette weet ik niet meer oor, dat tranterig. Hai docht zeker, de anhouwer wint. doet 'r ok niet toe, maar mooi dat 't was! Oplest wist ie d'r toch hillegaar vast te groi- Jansie Klaver had de rol van een boeredoch- pen! ter. Een verlegen knap ding, deer komme ze Jansie stribbelde teugen zo hard as ze kon, meer voor de krame om. Geert Kooi was een maar 't viel niet mee om 'm de baas te bloi- handelaar in koeie en skeipe. D'r dede vezelf ven. Hai was zo sterk as een beer. veul meer mense mee in dat stik, maar ik Betje Klaver, een oue tante van Jansie, die in wou allien efkes wat van die twei vertelle. de zaal altoid op de voorste rai zat, omdat ze Gert kwam zomaar op de domme rooi bai d'r gien woord van misse wou, leefde bar mee Jansies vader om te koilcen of 'r nag wat te met 'r nichie. handelen viel. Maar dat trof ie slecht deuze Ze hield merakel groot van Jansie en nou dat rois. De boer was net weg nei de smid met z'n 't arme kind zo'n werk had om die lcirrel van peerd, dat nodig besloegen worren most 't loif te houen, kon ze d'r oigen toch niet omdat ie een oizer strooid had. meer stil houe. Afoin, Gert zag Jansie. Hai docht, nou, nou, Ze skreeuwde luid zodat iederien in de zaal 't dat rooit 'r op, deer wil ik wel drs een lekkere wel hore most: "Moid, pak een stoel en slaan palclcerd van hewwe. Dat hai begon d'r met 'm op z'n smoel!" mooie smoesies te paaien, maar Jansie most De zaal bulderde van 't lachen, maar al met d'r niks van hewwe en bleef zo veer as ze kon al ken je hier toch an zien, dat de speulers vol uit z'n buurt vedaan. met talent zatte! Nel Rentenaar-Bakker D'r benne van die mense die toch zo merakel mooi toneelspeule kenne. In de meiste durpe hewwe ze wel een toneelvereniging weer de durpelinge d'r oigen met hart en ziel uitleve kenne. Bai oos was 'r ok zo'n vereniging, met, ik ken oigenlijk wel zegge, eerste klas speulers. 't Was dat je wiste dat 't maar speuld wier, aars zou je toch eerlijk gelouve dat 't allegaar echt waar beurde. -78.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 18