Contributie, GRAAG IN EURO'S De penningmeester is van plan omstreeks eind december de acceptgiro's inzake de con tributie voor het jaar 2002 aan de leden te versturen. Zij hoopt dat u allen voor 1 febru ari 2002 wilt betalen. U weet dat als u alle nummers van 'de Cloclc' wilt ontvangen, dat noodzakelijk is. Zoals afgesproken op de voor jaarsvergadering in 2000 is de contributie voor 2002 16 euro 35,26). Vorig jaar ver zuimden slechts vier van de 536 leden op tijd te betalen! Onze penningmeester, Suze Vriesman was dus tevreden. 'De Cloclc' zal voortaan in tC de vrije verkoop 4 P f f euro 8,81) gaan kosten. e e Werkgroep begrauKfolaats Deze werkgroep heeft versterking gekregen. Natasja de Wind-Doorn heeft zich bereid ver klaard om te komen helpen. En haar vader wil komen invallen als er een niet kan. Sara, Anlc en Annie kunnen tevreden zijn. Als er nog iemand op dinsdag wil helpen dan graag een belletje naar Sara Planting, 0224-582493. Onze begraafplaats ziet er keurig uit. Het plan is om op of bij de historische graven sneeuwklokjes te planten. Naast de honderden krokussen, die verleden jaar geplant zijn, zal het voorjaar 2002 op dit stuk erfgoed er dan kleurrijk uitzien. JuttersLatijn "As een steertmolen" Toen een paar jutters een houten vaatje van 100 liter vonden, waarop niets meer te lezen was dan 'Jamaica', was het eerste werk om de stop er uit te slaan. Vervolgens werd er gevoeld tussen duim en wijsvinger, daarna geroken en vervolgens geproefd... Eerst een paar druppels, zo op de vinger. De smaak was zoetig, lang niet gek. Om echter goed te proe ven was zo'n druppel te weinig en al spoedig werd er om beurten met een waterstaatsriet je wat uit het gaatje gezogen. Hoe lang dit zuigen geduurd heeft, weten de desbetreffen de jutters zelf niet meer, evenmin weten de heren hoe ze thuis gekomen zijn. Enkele dagen later werd de buit verdeeld. Gert zes flessen, Kees ook. Na enige tijd kreeg Gert onverwachts bezoek van zijn zwager Jan. Deze ontdekte een halfvol glaasje op tafel en vroeg zich verwonderd af, hoe Gert, die toch nooit in de kroeg kwam, daar nu ineens aan kwam. "Ook een beetje?" inviteerde Gert, die met zijn houding geen raad wist. Jan sloeg nooit wat af en als kenner proefde hij het zoete vocht. "Je zit er nog al goed in," merkte Jan listig op. "O, ik heb nog zat," zei Gert en liet een paar flessen zien. "As je het lekker vindt, ken je er nog wel ientje lcrijge." Nu dat was niet zo gek, vond Jan, een gewoon mens mocht toch ook nog wel eens een verzetje. Net toen Gert voor de zevende maal het glaas je van Jan volschonk, werd er op de ramen gebonsd. "Is mijn Jan hier?" vroeg een hoge vrouwenstem. Als een badgast, die lekker in zijn ligstoel ligt te soezen en opeens wordt overgoten met een emmertje Noordzeewater, zo veerde Jan overeind. Zwaaiend deed hij een paar passen en belandde precies in de armen van zijn vrouw. Deze vroeg bezorgd wat hem scheelde, waarop Jan alleen maar stamelde: "Meralcel lekker... van het strand...!" Zijn vrouw begreep het onmiddellijk, keek Gert vernietigend aan en begon haar man hardhandig naar huis te slepen. Die nacht sliep Jan in de kleine bedstee en de volgende dag wist het hele dorp, dat Jan zo dronken "as een steertmolen" was geweest. Jacob Vos Pzn. Als een jutter iets vindt, wil hij graag weten wat het is. Een bus of fles wordt ter plaatse geopend en de inhoud op bruikbaarheid gekeurd. - 77.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 17