Wi&kelfït? D&griepprik eetvfasttasLe- De redactie heeft een plaat van de kaasmake rij, zoals die vroeger plaatsvond. We willen de plaat, waarvan u hieronder een deel ziet, graag plaatsen met een bijbehorende uitleg. Wie weet hoe men vroeger op de boerderij kaas maakte en wil daarover wat meer vertel len? Reacties graag naar de redactie. (0224- 581501). November woelde nat en stormachtig over ons dorp. En ja hoor, het was weer zover! Via 'de Omroeper' werden wij opgeroepen voor onze jaarlijkse injectie tegen de griep, beter gezegd de feestelijke samenkomst van de voltallige 'ouwe hap' in de praktijkruimte van onze dok ter. We werden met onze wat moeilijke lijven aangevoerd in auto's, er was een enkele rol stoeler, 'n smak rollatorgebruilcers, en wat hinkepinlcers met stok of krukken. Je ontmoet te elkaar weer na een jaar, en wat is dat toch gezellig. Komend uit het dorp, uit de woon gebieden buitenaf, of verspreid liggende boer derijen en huizen. En je staat effe verbaasd te kijken naar wie ook weer wie is en hoe ze d'r uitzien! Tjee, die Jan is toch dik geworden. Is dat Guurtje, zo klein en krom? Arie is opeens duifgrijs, maar Agie houdt zich pittig! En wie ben jij eigenlijk? Nee toch!! We lachen ons nog zieker dan we al zijn, en 't is me een gekwèk dat de niet meer zo best werkende gehoororga nen nog dover worden. Och het serieuze deel duurt maar even. Jas uit, prik in de arm, en wègwezen. Maar elkaar toch nog gauw even vragen naar kinderen en kleinkinderen, 'n afspraakje maken. En zeg gen: "Wat is dit toch leuk, elkaar weer eens te zien, zulcs mosten we méér doen." Nou, tot lcailc hoor, en we gaan ietwat moeizaam huis waarts. Thuisgekomen dacht ik, dat moet toch kun nen! Als onze dokter ons nu over een maand of wat wéér eens zou oproepen. Bijvoorbeeld voor een aidsprilc (want de oudjes doen het nog best) uit de kraan. En wij dan in de lentezon lekker spragen (wie kent dit woord nog?) in de wachtruimte en wat stoelen buiten! Even praten en terug denken aan zó lang gele den. Aan onze jonge tijd toen we nog in een voudige huizen woonden. Ja, arm, maar zor gend voor elkaar en veel gezelligheid. De tijd van toen, toen geluk nog heel gewoon was. Doen, dokter! Dymph Zwaan-v. d. Maeden -75.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 15