"LokeHgruo" ket strand! Jacob Vos, Den Helder Aantal bezLöekeirs Statutenwijziging Dit verhaal speelde zich afin de zomer van 1928, tijdens het jaarlijkse strandfeest. Alle schoolgaande kinderen, waartoe o.a. ikzelf toen ook behoorde, waren al weken tevoren aan het oefenen om een zo mooi mogelijk zandfiguur te maken. Zo ook de twee meisjes, Mina Baken en Grietje Melk (op bijgaande foto). Links met de vlechten Grietje en rechts Mina. Beiden klasgenoten van mij uit de 6e of 7e klas van de dorpsschool van Callantsoog. Zij hadden als onderwerp geko zen: 'Lohengrin', de zwaanridder, die de bedreigde Brabantse hertogin Elza te hulp komt in een door een zwaan getrokken schip. Ja, die twee meiden konden er wat van! Het geheel was een kunstig stuk beeldhouwwerk van zand. Knap hoor! Alleen het weer, dat was niet zo knap. Deze zondag, ongeveer half augustus, leek meer een herfstdag! Een vrij harde westelijke wind, met een vrij hoge zee en dat is óók duidelijk te zien op de foto. Een lekker warm jasje en een muts tegen de harde wind. Maar tenslotte aan het einde van de dag: "Een eerste prijs met 'Lohengrin' voor Grietje Melk en Mina Baken!" P.S.: We zijn nu alle drie, Mina, Grietje en Jaap, 85 jaar en nog redelijk gezond! Een grote rijkdom! Met groeten, jaap Vos In 2000 bezochten 1446 personen de muse umboerderij 'Tante Jaantje'. In 2001 kwa men er 1553 bezoekers. Dat is 107 meer. Een record! In het eerste nummer van 'De Clock' in 2002 zal er een verslag zijn over het reilen en zeilen in de boerderij in de zomer van 2001. Voor de vrijwilligers die aan dit succes mee werkten, is er in begin januari 2002 snert en roggebrood. Zij worden hierover door Siem Schaap nader geïnformeerd. Het bestuur heeft deze zomer twee extra ledenvergaderingen moeten beleggen in ver band met een noodzakelijke statutenwijzi ging- Onze secretaresse kan u nu mededelen dat zij van de notaris bericht heeft ontvangen dat de wijzigingen geschied zijn. De belastingen hebben ons geschreven dat we in de gunstigste tariefgroep zijn ingedeeld. De penningmeester heeft inmiddels het le gaat van de heer Jb. Struyf ontvangen. - 74. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 14