Nalatenscka^jb. Stiruyf Behalve de oude houten schooltas en enige andere spulletjes ontvingen we ook nog uit de erfenis van de heer Struyf (1913-2001) een legaat van 5000,00 2.268,90). We zijn van plan om het geld toe te voegen aan de post 'Historische uitgaven'. Bovengenoemde heer boerde tot 1953 aan de Scheidingsvliet. Daarna woonde hij aan de Groteweg 18 in 't Zand. Hij was gehuwd met Maria Vries, overleden in 1994. Het echtpaar was kinderloos. De belastingdienst berichtte ons in augustus dat ze 60% van het bedrag zou opeisen als wij onze statuten niet veranderden, vandaar op advies van de notaris onze extra ledenverga deringen in augustus met als enige agenda punt statutenwijziging. Daarna heeft onze secretaresse en ook onze voorzitter bij de notaris de stukken ondertekend. We hopen dat nu de fiscus mild zal zijn en niet meer dan 11% zal opeisen. Tussen de vogels, dat zullen enkele mensen wel weten, neem ze maar niets kwalijk, tracht het te vergeten. Om kwart voor vier gingen we Wassenaar verlaten; het was direct in de bus weer druk van het praten. Vooral de apen, die hadden het weer gedaan, je zou haast zeggen: "Misschien komen we er wel vandaan". Van Wassenaar langs vliegveld Valkenburg naar Katwijk, daar was van de plaats Valkenburg niets te kijk. Door Noordwijkerhout over de plaats Silk; het is er wel niet groot, maar om te noemen billijk. Over Vogelenzang en Aerdenhout, het was heerlijk in de bus, niet te warm en niet te koud. Over Overveen en Bloemendaal, daar wonen veel elite, 't was alles pracht en praal. Door de tunnel, Santpoort en Uitgeest, wat ging alles mooi, 't is werkelijk een feest. Zo kwamen we in Bakkum ongeveer half vijf, daar konden we de benen gaan rekken; van zitten word je stijf. We werden ontvangen door mevrouw en mijnheer De Hoop, daar werden we voorzien van koffie, en er was verder van alles te koop. Om zeven uur vertrokken we uit Bakkum, langs Rinnegom en Bergen zo'n aantal kilometers laten je niet meer tergen. Over Schoorl, Camperduin en Groet, het ging alles heel mooi, het ging buitengewoon goed. Langs de zeewering over het nieuwe Petten, je moet op zo'n dag overal op letten. De voorlichting van de chauffeur, dat heb ik mezelf ingeprent, ik vind het werkelijk een pracht van een vent. Onze leidsters in de bus wil ik vast niet vergeten, dat neem ik zowaar niet op mijn geweten. Met zulke dames heb je direct al een bof, het loopt gesmeerd, het loopt op z'n slof. De chauffeurs van de luxe wagens zijn heel prettige mannen, en zo liep ook alles in kruiken en kannen. Ik had 't vorig jaar over badpakjes, ik weet niet of jullie het nog weten, maar de dames en heren hebben ze weer netjes vergeten. Dank aan de muziek voor het muzikale onthaal, wij danken u allen voor dit prettige onthaal. De heer Kalf tijdens een van de bejaardentochten. foto: Herman Bloem - 73.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 13