Oud*-redder C. Hoek, overleden, Excursie,2002 In de Prins Hendrik stichting (een ver zorgingshuis voor oud-zeelieden, red.) te Egmond is afgelo pen donderdag op 92-jarige leeftijd overleden oud-red- der de heer Cornelis Hoek, ook wel be kend onder de bij naam 'Pork'. Als één van de oudste Blau we zeeridders was de heer Hoek in Den Helder een bekende figuur. Hij hielp mee aan 57 reddingen. Cees Hoek, oud-roeier op de reddingboot van Callantsoog, maakte reeds op 14-jarige leef tijd kennis met het zeemansleven. Als acht tienjarige maakte hij zijn eerste redding mee toen een Hollandse logger in moeilijkheden raakte. Zeven opvarenden werden gered. Daarna hielp de oud-redder met het aan wal brengen van dertien Belgen van een tong trawler, drie vissers van een Wieringer botter, dertien Duitsers van de 'Oldenburg' en een entwintig Noren van een gestrande bark. Cees Hoek was ruim veertig jaar haringtrelc- ker in Den Helder. Tot op zeer hoge leeftijd was hij werkzaam in de bouwvakken. Hij werkte het laatst - hij was toen tachtig jaar! - als betonwerker bij aannemer Wouw en Bezuijen. Over de legendarische bijnaam 'Pork' doen verschillende verhalen de ronde. Enkele jaren geleden vertelde Cees Hoek ons het volgende: "Ik was ongeveer zes jaar, toen bij Callantsoog een Engels schip strandde. De Engelsen moesten erwten hebben, maar Callantsoog had niet meer te bieden dan erw ten met spek. Dat was te zwaar voor de Engelse magen. "No good, no pork". Het woord 'pork' bleef Cees Hoek bijhij herhaal de het te pas en te onpas en dat bezorgde hem zijn bijnaam, die tot in lengte van dagen werd gebruikt. De laatste jaren van zijn leven verbleef de heer Hoelc in de Prins Hendrikstichting. ATTENTIE! Als gevolg van te weinig deelname is de excursie afgelopen jaar niet doorgegaan. We betreuren dat nog steeds, want het program ma was goed. Daarom vinden we dat we deze excursie een herkansing moeten geven. Waarheen? 's Morgens na aankomst en de koffie in Franelcer zouden we een stadswan deling gaan maken en een bezoek brengen aan het planetarium. Na de lunch een rond rit door het terpenlandschap en een bezoek aan de terp Hogebeintum, alles begidst door deskundigen. Cor Spijker heeft toegezegd dat hij alsnog wil proberen de excursie in 2002 door te laten gaan, doch dan moet hij eerst 71. weten of de bus vol komt, want twee lceer het hele spul afzeggen kan niet. De excursie is thans gepland op zaterdag 20 april 2002. Eind januari moet beleend zijn of de bus vol zit. Opgeven via onderstaande strook bij Cor Spijker, Fazantenweg 6 of Sara Planting, Groenland 17. (tel. 581823 of 582493). Ondergetekende geeft zich met j perso nen op voor de excursie welke op 20 april 2002 naar Franelcer zal gaan. Naam Adres Plaats Tel. Van mevrouw J.C. Thomasz-Hoek te Harderwijk ontvingen we - alweer een tijdje geleden - een krantenknipsel waarin het overlijden wordt gemeld van oud-redder Cornelis Hoek, bijgenaamd 'Pork'. Omdat wellicht onder de Callantsogers ook nog een aantal is dat hem heeft gekend, plaat sen we tekst van dit artikel onverkort in deze 'Clock'. We hopen door het plaatsen van dit artikel te kunnen achterhalen wanneer Cornelis Hoek is overleden en hoe lang hij in Callantsoog heeft gewoond. Zoekacties van de redactie hebben tot op heden nog geen resultaat gehad. Als u dus iets meer weet, dan graag even bericht aan de redactie. Cornelis Hoek overleden

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 11