het boek, dat inmiddels bestond uit twee lij vige ordners, naar de drukker, de fa. Steen- man in Oostwoud te brengen. Het wachten op het uiteindelijke resultaat kon toen beginnen en op deze 10de juli is dan het moment aangebroken om het eerste exemplaar te presenteren en uit te reiken. Aan twee mensen: we hebben ervoor gekozen om één persoon uit Callantsoog te vragen en één uit Groote Keeten, resp. Dien Vos en Arie Zeeman. Dien Vos kreeg het boek uit handen van Wim Lastdrager als herinnering aan haar overleden man, de ons aller bekende Jacob Vos, waar de Historische Vereniging zoveel aan te danken heeft. Arie Zeeman, verloskun dige uit Groote Keeten ontving ook een fraai versierd exemplaar. Na afloop van deze presentatie was het tijd voor een hapje en een drankje en natuurlijk om het boek te bekijken. Lovende woorden van de aanwezigen waren ons deel. We zijn dus kennelijk niet voor niets trots op het resultaat! De pers, ook aanwezig, heeft vooraf en na de presentatie ook met enthousiasme gerea geerd op het initiatief en dientengevolge ook veel aandacht besteed aan die unieke kijk. Rest mij nog om nogmaals de initiatiefnemer van dit mooie boek, Wim Lastdrager, te be danken. Zoals ik op de avond van de presenta tie al zei: "Zonder hem hadden we nooit zo'n mooi boek over Callantsoog gehad." Chapeau! (Oftewel in goed Nederlands: Petje af!) Wim opent de vergadering om stipt 20.00 uur en heet iedereen welkom. Hij is verrast door het grote aantal leden dat gekomen is, 43 in totaal. Het doel van deze vergadering is om de statu ten te wijzigen. Om te voldoen aan de vereis ten van artikel 24 lid 4 van de Successiewet 1956, moet artikel 17 van de oude statuten worden gewijzigd. Een besluit tot statutenwij ziging kan volgens de oude statuten slechts rechtsgeldig worden genomen met een meer derheid van drie/vierde van de uitgebrachte stemmen in een vergadering waarin tenmin ste de helft van het aantal leden tegenwoor dig of vertegenwoordigd is. Is dit aantal niet aanwezig dan wordt een nieuwe vergadering bijeen geroepen. Na deze uitleg sluit de voorzitter om 20.10 u. de vergadering. De volgende vergadering is op zaterdag 25 augustus a.s. om 11.00 uur op dezelfde lokatie. Notulen van de Algemene vergadering van de Historische Vereniging Callantsoog op zater dag 25 augustus 2001 om 11.00 uur in de boerderij 'Tantje Jaantje'. Van het bestuur zijn aanwezig: W. Lastdrager, voorzitter; D. Blokker en J. Verburg, leden en S. Planting, secretaris. De voorzitter opent de vergadering om 11.00 uur en heet iedereen welkom. Het doel van deze tweede vergadering is statutenwijziging. Artikel 16 zal worden gewijzigd in een mo derner vorm zodat er in de toekomst voor een wijziging geen twee vergaderingen nodig zijn. De leden hebben de nieuwe voorstellen, die notaris Vrielinlc heeft opgesteld, toege zonden gekregen en daar kennis van kunnen nemen. Hierna volgt de stemming, de uitslag is unaniem voor. Het volgende punt, artikel 17. Het doel van deze verandering is om te voldoen aan de ver eisten van artikel 24 lid 4 van de Succes siewet 1956, om daardoor in een lagere tarief groep bij de Belastingen te vallen. Artikel 17-2 is door notaris Vrielinlc aangepast. Wij willen er nog iets aan toevoegen nl. dat wij bij ont binding van de vereniging een voorkeur heb ben dat het batig saldo gaat naar een instel ling met een verwante doelstelling in de voormalige burgerlijke Gemeente Callants oog. Ook voor dit gedeelte is na stemmming, de uitslag unaniem voor. Er waren op deze vergadering 14 leden aan wezig. Rondvraag: niets. Om 11.15 uur sluit Wim de vergadering. -49.- Extra, Aiaemm^ Vergadering Sara Planting Notulen van de Algemene vergadering van de Historische Vereniging Callantsoog op dinsdag 14 augustus 2001 om 20.00 uur in de boerderij 'Tante Jaantje'. Van het bestuur zijn aanwezig: W. Lastdrager, voorzitter; S. Vriesman, penningmeester; J. Ver burg, bestuurslid en S. Planting, secretaris.

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 9