Eest umekes kijk... de oude foto gemaakt was. Tussen de bedrij ven door gingen steeds maar weer de teksten die bij de foto's moesten komen door onze handen en werd er geschaafd en gevijld om een zo afwisselend mogelijk geheel te krij gen. Familie en vrienden werden ingeschakeld om een kritisch oog over het geheel te laten gaan, dubbele teksten werden er door hen uitgehaald. Het bleek namelijk dat wij in onze verbazing over het feit dat Callantsoog zo groen was geworden gedurende die eeuw, het toch wel een beetje al te vaak herhaalden! Het probleem van de financiering kwam meer malen ter sprake. Wat te doen als we het geld niet bij elkaar krijgen? Dan maar zwart-wit afdrukken van alle foto's? Nee! Alles of niets! Langzaam maar zeker druppelden de geno digden de boerderij binnen, zodat om half acht alle stoelen en de trap bezet waren en een aantal van ons zelfs moest staan. We wachtten nog even op de drukker van ons boek, maar besloten na een stief kwartiertje toch maar de boel op te starten. Wim Last drager heette de aanwezigen welkom en ver telde toen in het kort over het ontstaan van het boek. Gelukkig lukte ook dat dankzij de sponsors die het wel 'zagen zitten' om zo'n project te steunen. En niet te vergeten de driehonderd voorintekenaars, waardoor de samenstellers het met het bestuur uiteindelijk aandurfden Hoe we dankzij zovelen konden kiezen uit zo'n driehonderd foto's uit de 'oude doos', een klus die nog niet meeviel, want we heb ben zo veel mooie en leuke foto's gezien! Daarna kwam het fotograferen van de 'nieu we' foto's aan de orde. Dankzij de enorme hulp van Theo Kok, onze hoffotograaf, wer den er weer honderden foto's gemaakt. Dat dit letterlijk nog heel wat voeten in de aarde had, bleek toen Theo, maar ook wij als sa menstellers, gewapend met een camera door modder en prut, in de duinen en in dakgoten probeerden die speciale hoek te vinden waar Lammie de Ruiter Op 10 juli 2001 was het dan eindelijk zo ver. Ons hoek, HET BOEK, zou eindelijk na ruim twee jaar eraan gewerkt te hebben, worden gepresenteerd. De uitnodigingen waren verstuurd, de boeken gebracht door Cor Spijker, de hapjes en drankjes besteld, wat ons betreft kon het feest dan einde lijk beginnen. Het boek is af! De redactie viert het met een heerlij ke taart. Dien Vos en Arie Zeemaningenomen met hun boek r. T Foto s: Corry en Erica Lastdrager -48.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 8