Holland, zij waren de meer getrainden in het maken van zinkstukken van wilgenhout. Buiten al deze werkzaamheden was er ook het werk op de boerderijen na de graanoogst op de dorsmachine (zeker geen werk voor kantoorklerken). Lange dagen met veel stof. Vooral de gerstoogst was het meest onprettig, die lange stevige haren kropen tussen de kle ren en toen was er nog geen douche voor een verdiende verfrissing. Het werk voor de boe ren en het strand werd ook door ome Jan gedaan, maar verder deed ome Jan niet meer dan nodig was, dus ga ik bijna noodgedwon gen verder met ome Piet. Ome Piet is ook een aantal jaren stoker geweest op het werkspoor (vervoer materiaal voor het kustwerlc) waarvan Aris Vriesman de machinist was. De groentetuin in de polder Callantsoog, vlakbij camping 'Callassande' was ook een prachtige hobby en vooral uit eenvoud geboren. Deze groentetuinen heb ben van generatie op generatie bestaan, onge veer 150 jaar. Of ome Piet van de gezelligheid hield? Nou en of! Hij ging net als iedereen die jong was naar feestavonden of de kermis in Callants oog (toen hooguit vijf feesten in een jaar). Later vele avonden naar het café van de Haan en de barak van Vriesman, ook naar Hotel-res taurant "Wijde Bliek", ontworpen en ge bouwd door firma Vos. De vaste stapavond was op zaterdag. De vaste drankjes waren twee sinas en hierna kwam de oude jenever op tafel. Vele jaren werd de stamtafel door hem samen met Teun Oskam, Simon Mooij, Gerard v. Honschoten en Jan Groeneweg omringd. Verder had ome Piet een muzikaal talent ontwiklceld wat betreft marsmuziek. Met het grootste gemak werd marsmuziek geneuried of gefloten en voor Oma Weij een goed teken want de stemming zat helemaal goed, want ome Piet kon ook weieens moppe ren. Verder werd in huis, schuur en op het erf vrijwel alles bewaard en was het heel goed te vergelijken met een van de huisjes, zoals in het Zuiderzeemuseum te Enlchuizen. Achterweg 15, het geboortehuis van Piet en Jan. -45.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 5