Om&Jast etv Om& Het veel later werkzaam voor de firma Daalder voor het zware lcustwerk, o.a. helmsteken en helmplanten. En ook het werken aan de strekdammen. Zwaar werk in weer en wind Ome Piet was een echte doener, als kind niet weg te denken van het strand, de schooluren waren nog niet voorbij of ome Piet ging in hoog tempo richting strand. Want er spoelde altijd wel iets aan en er was veel concurren tie. En zo was het strandjutten een enorme hobby, maar niet alleen een hobby, het hout werd gebruikt voor de kachel, of om een schuur te bouwen, voor hekken, kippenhok, of om het huis te repareren. Zelf vind ik deze activiteiten ook prachtig mooi. Jaren lang spoelden er scheepsluiken, haringvaten, bal ken, mijnstutten, (voor papier industrieel), teerblazen, boeitjes van ijzer, aluminium, glazen drijvers (voor aan de visnetten) enz. aan. Na de lagere school naar de boer en niet dat altijd tijdens laagwater het zogenaamde doodtij moest gebeuren, dus dat was menig keer heel vroeg in de morgen of laat in de avond. Ondanks het fysiek zware werk werd er niet geklaagd en was het gezellig, vooral tijdens de pauze in de schaftlceet. Menigmaal was ik op het strand en ook weieens in de schaft lceet. Ik herinner me dat in de jaren '50 de koffie werd gezet door Bouwe van Twuijver. Binnen in de keet was het blauw van de rook en rustig en zo af en toe een goed verhaal, maar de meesten waren te moe voor een lang gesprek. Ilc herinner mij Keetemers, Callants- ogers, Pettemers en werknemers uit Zuid- Piet Beun Mij is gevraagd een verhaal te schrijven over ome Jan en ome Piet Weij. Het zal de lezers opvallen dat het grootste gedeelte is geschreven over ome Piet. Beide ooms waren echte Keetemers en geboren op de Achterweg 15. Hun moeder was Antje Weij-Langereis, getrouwd met vader Jan Weij. P. Weij Geboren 16-10-1908 Overleden 15-12-1988 J. Weij Geboren 19-02-1907 Overleden 05-11-1986 -44.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 4