H/aMs onder ket stof... HoUywt>Q(L 1942 Westzijde van 'De Buurt' Op de zogenaamde 'Nieuwe Laag' zien we op de voorgrond het pas aangelegde plantsoen tje. Rechts is nog een stukje van de pastorie zichtbaar. Links daarvan achtereenvolgens: De boerderij van 'petrolieman-kapper' Arie Kossen, de boer derij-garage van Adriaan Vader, de manufac turenzaak van Jan Brouwer. Dan een brede steeg. Op zondagochtend staat die vol met til bury's, jachtwagens en dresseerlcarren. Dan gaat namelijk agrarisch Callantsoog ter kerke! Links van de steeg staat hotel 'De Haan'. Daarnaast het huisje waar Lies en Piet Mooij wonen. Dat huisje heeft tot nu toe zijn oor spronkelijke vorm behouden. Vervolgens de boerderij van Jan Kruit, waar nu een kleding zaak in is gevestigd. De muziektent was een geschenk van de bur gerij aan het gemeentebestuur. Op 5 septem ber 1922 vond de overdracht plaats. Tot 1940 zijn er door de Callantsoger Fanfare verschei dene concerten in gegeven. In 1943 werd hij op last van de Duitsers ge sloopt. In 1948 kwam er een nieuwe tent. Die moest in februari 1979 wijken voor het moderne Dorpsplein. De 32 zomerwoningen werden afgebroken en opgebouwd aan de Oosterweg. Zo ontstond Hollywood. Bij het opruimen van het archief kwamen er nog vijf tekeningen van dit dorp te voor schijn. Ze zijn destijds getekend door Jacob Vos. Op de tekening staan tegenover de huis jes de namen van de bewoners die er het eerst in woonden. Vraag er in de museum- boerderij 'Tante Jaantje' naar. Prijs 5,00. Bij het opruimen van een zolder kwam Kees Vriesman onderstaande pentekening tegen. Hij is zo rond 1935 door de heer van Veen gemaakt. Een onbekende voor de redactie. Op 12 augustus 1942 kwam het bevel van de Duitse bezetters dat allang gevreesd werd. Heel Callantsoog moest ontruimd worden. Waarheen? Daarover repte het bevel niet. -60.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 20