CjeAickt vtut t>hr. Vogelapril 1979) Officieel werd het vernieuwde Dorpsplein geopend op 25 juni 1980 Foto's: P. van Gosliga Als straks het dorpsplein gereed is, en de aannemer heeft zijn taak volbracht, dan brengen wij hulde aan hem en zijn medewerkers die dit hebben omgetoverd in een gordel van smaragd. Als dan van het nieuwe raadhuis de vaderlandse driekleur wappert en onze burgervader daarin het eerste huw'lijk sluit slaat dan Callantsogers de handen ineen en zeg spontaan: "Ziezo nu is het met de rommel op het plein eens en voor altijd uit." Als g'uw laatste shaggie hebt gedraaid en daarna uw huis verlaat gooi dan niet het lege pakje nonchalant op straat. En staat u hier of daar te genieten van een zak patat werp dan het lege briefje in het daarvoor bestemde vuilnisvat. Als u een wandeling maakt met uw trouwe hond waarvan u ongetwijfeld veel plezier geniet en wellicht de grootste lol zorg er dan ook voor, dat een ander zich niet ergert aan dat lieve beest z'n hondedrol. Meisjes en jongens als jullie 's morgens naar school toegaat en jullie vinden allerlei rommel op straat loop er dan niet achteloos voorbij maar raap het even op, kom pakken jullie ook eens aan. Je vindt daarvoor de vuilniszakken langs diverse straten staan. Als we allemaal ons best doen en ons dorp ziet dan REIN en FRIS dan garandeer ik u dat ons dorp een SIERAAD van onze provincie is. Als binnenkort de gasten ons dorp komen bezoeken en zij vinden geen rommel in allerlei hoeken dan zullen ze ons dankbaar zijn voor een dorp zo schoon en rein. Als ze dan huiswaarts keren na volop te hebben genoten van strand, duin en zee dan dragen ze diep in hun hart een stukje Callantsoog met zich mee en bij zijn thuiskomst roept een ieder dan uit Zegt het voort, zegt het voort Callantsoog is een rein en fijn vakantieoord! De heer Vogelzang had een winkel in kruidenierswaren, later aangevuld met galanteriën, souvenirs, etc. De winkel stond op de plek waar nu de fa. Leguit gevestigd is. - 59.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 19