de ik mijn diploma. In de winter ging ik schaatsen op van die Friese doorlopers in Nieuwedam op het Grote Diep. Wat mij in die tijd leuk leek als beroep, was timmerman of bij de brandweer. Mijn ouders wilden graag dat ik ging doorleren, maar ik wilde liever werken. Hierna geef ik een paar voorbeelden wat de kosten waren in 1934: de huur in Amsterdam was 6,50, in Callantsoog 2,50, een kos tuum 35,00, maar bij de kleermaker veel duurder, een reep was 5 cent, een pond pinda's 10 cent, de bioscoop, doorlopende voorstelling 10 cent en postzegels waren 1 en I1/2 cent. Tienerjaren! Mijn taak thuis was stofzuigen, boodschappen halen en de tuin schoonhou den. Tot ik ging werken, dat was op mijn veertiende, kreeg ik zakgeld. Als wij ergens naar toegingen deden wij dat per fiets, tram en trein. Mijn voortgezette opleiding was een jaar V.G.L.O. De leukste vakken vond ik Ne derlandse taal, rekenen en handenarbeid. Ook hield ik van muziek, mijn eerste muziek instrument was een bugle, daarna een tuba. Ik was lid van de muziekvereniging, biljart club en de soos. Omdat er maar drie uitvoe ringen per jaar waren, kwam er altijd veel publiek op af, ook aan toneelstukjes deed ik mee. Muziek speelde een grote rol. Populair waren Louis Davids en Kees Pruis. Ilc heb nooit op dansles gezeten maar kon wel dan sen, op feesten werden de wals, tango en de foxtrot gedanst, dan droeg ik een kostuum, er waren toen nog geen spijkerbroeken en in de zomer een lichte broek en een overhemd. Feestdagen werden bij ons thuis altijd gevierd en het eten werd feestelijk opgediend en we kregen dan veel visite. Op negentienjarige leeftijd heb ik mijn be roepsopleiding voltooid, mijn eerste baas kreeg ik op mijn veertiende, op mijn zestien de verdiende ik 5,00 per week. Als ik daar niet van rond kon komen werd ik geholpen door mijn ouders. Ik had een grote vrienden kring. Mijn vrouw ontmoette ik voor het eerst in 1936 in Callantsoog, ik was negentien en zij vijftien, wij werden al gauw verliefd op el kaar, dat kwam door haar leuke spontane karakter. Wij hielden beiden van kaarten, spelletjes doen en van dansavonden. 1970 - Siem Schagen met zijn Boerenkapel op de Braderie. - 57.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 17